Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UWAGA! ENERGA próbuje oszukać prosumentów.

ww2703 14 Mar 2019 11:32 408 10
  • #1 14 Mar 2019 11:32
    ww2703
    Poziom 5  

Witam.
    Poniżej dwie kolejne faktury. Polecam analizę rozliczenia magazynu. Cwaniactwo to mało. Oprócz, opisanego w innym temacie, niezgodnego z ustawą bilansowania międzyfazowego jeszcze dochodzi niesprawiedliwe rozliczenie taryf dziennej i nocnej. Co za złodziejska firma.
    Prosumenci powinnście sprawdzić swoje faktury. Dajcie znać o podobnych praktykach.

Moderowany przez Krzysztof Reszka:

3.1.7.Rozpowszechnianie treści o obraźliwym charakterze, bądź naruszających obowiązujące standardy etyczne.
    Ostrzeżenie .

0 10
  • #2 14 Mar 2019 12:06
    marcinbbb
    Poziom 23  

Nie czaję o co chodzi

0
  • #3 14 Mar 2019 12:20
    ww2703
    Poziom 5  

Na początku grudnia miałem 614 kWh w magazynie taryfy dziennej (79kWh w taryfie nocnej). W następnym okresie rozliczeniowym ze zużycia rozliczyli mi wszystko w taryfie nocnej a w dziennej 0kWh. W skali kraju to są miliony.

0
  • #4 14 Mar 2019 12:35
    marcinbbb
    Poziom 23  

Pisz maila z reklamacją.

0
  • #5 14 Mar 2019 12:48
    ww2703
    Poziom 5  

marcinbbb napisał:
    Pisz maila z reklamacją.

Jestem Ci bezgranicznie wdzięczny za radę. Brawo. Wow. Super. Nie wpadłem na to. Genialne. Teraz im pokaże.

0
  • #6 14 Mar 2019 13:00
    marcinbbb
    Poziom 23  

ww2703 napisał:
    marcinbbb napisał:
    Pisz maila z reklamacją.

Jestem Ci bezgranicznie wdzięczny za radę. Brawo. Wow. Super. Nie wpadłem na to. Genialne. Teraz im pokaże.

A co mam Ci napisać? Toż Ciebie chcą "wyd*mać" mi w promocji magazyn energii pomnożyli razy 3 w rachunku do 2.12.18r - tak serio! I w tym rachunku od tej wartości odjęli pobór prądu.

0
  • #7 14 Mar 2019 13:02
    ww2703
    Poziom 5  

marcinbbb napisał:
    ww2703 napisał:
    marcinbbb napisał:
    Pisz maila z reklamacją.

A co mam Ci napisać? Toż Ciebie chcą "wyd*mać" mi w promocji magazyn energii pomnożyli razy 3 w rachunku do 2.12.18r - tak serio! I w tym rachunku od tej wartości odjęli pobór prądu.

Miałeś szansę nic nie pisać. Nie potrzebuję rad, natomiast temat jest ostrzeżeniem dla innych oszukiwanych.

0
  • #8 14 Mar 2019 14:34
    FankyKoval
    Poziom 12  

Wygląda na to że większy zapas z nocnej wrzucili do wspólnego worka a w następnym okresie zbilansowali zużycie nocne. Trochę straty jest dla autora tematu ale na wet za tak małą kwotę pisał bym reklamację. Czy to temat na forum ... nie wiem?

0
  • #9 14 Mar 2019 14:39
    ww2703
    Poziom 5  

FankyKoval napisał:
    Wygląda na to że większy zapas z nocnej wrzucili do wspólnego worka a w następnym okresie zbilansowali zużycie nocne. Trochę straty jest dla autora tematu ale na wet za tak małą kwotę pisał bym reklamację. Czy to temat na forum ... nie wiem?

Zapas z dziennej wrzucili do nocnej.
    Nieduża kwota? Na fakturze na 254,06 PLN zawyżona kwota za zużycie to 129,11. Ponad połowa rachunku!!!
    To tylko mój skromny rachunek. Ile takich jest w skali kraju?

0
  • #10 14 Mar 2019 15:19
    FankyKoval
    Poziom 12  

Masz rację z tą kwotą źle spojrzałem, ale i tak myślę że tam burdel mają w papierach i po reklamacji będzie korekta. Co nie zmienia faktu że rachunki warto sprawdzać.

0
  • #11 14 Mar 2019 16:47
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Temat zamknięty z powodu obraźliwych treści autora.

0