Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pochłaniacz kuchenny Klarstein RGL90WH - silnik nie startuje

14 Mar 2019 12:22 747 8
  • Poziom 13  
    Pochłaniacz kuchenny Klarstein RGL90WH - silnik nie startuje
    Witam wszystkich.
    Proszę Was o pomoc kupiłem okap / pochłaniacz kuchenny Klarstein RGL90WH okap ze zwrotów wygląda na nieużywany. Po uruchomieniu silnik nie startuje jak go lekko zakręcę rusza i są wszystkie obroty. Zauważyłem, że kondensator 4µF/450 V nie jest z niczym połączony. Prośba gdzie i jak go włączyć do układu, aby nie uwalić silnika. W załączeniu przesyłam zdjęcie z opisem. Dodam zdjęcie schematu z obudowy okapu.
    Pochłaniacz kuchenny Klarstein RGL90WH - silnik nie startuje
  • Poziom 13  
    Tak, ale te wolne piny nie ma do czego podłączyć one są dodatkowo. Może gdyby się chciało dodać drugą pojemność. Tam nie ma żadnej wolnej wtyczki, aby coś włączyć. Ten kondensator 4µF nie jest podłączony do żadnych elementów i dlatego silnik sam nie startuje.
    Pochłaniacz kuchenny Klarstein RGL90WH - silnik nie startuje Pochłaniacz kuchenny Klarstein RGL90WH - silnik nie startuje
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 27  
    Myślę, że należy zacząć od oględzin samego silnika, jaki to silnik i jego sposób podłączenia.
    Niepodłączone uzwojenie rozruchowe prawdopodobnie objawiałoby się buczeniem silnika.
    Jeżeli wirnik jest na łożyskach ślizgowych, można spróbować wlać do nich po obu stronach kilka kropel oleju.
  • Poziom 13  
    Z obudowy zdjęcie samego silnika jest na drugim ujęciu. Myślę, że nic to nie da, wyjęcie silnika z obudowy jest trudne. Jest dojście do wirnika od strony wylotu powietrza, bęben kręci luźno, jest to wszystko nowe jak pisałem w opisie. Tak, lekkie buczenie jest, ale jak tyko ruszę bębnem wiatraka to silnik rusza, wszystko OK.
  • Poziom 13  
    Przecież to bez znaczenia w które gniazdo CN3 lub CN 4 wsadzisz wtyczkę z kondensatora 4µF. Obojętnie w którym gnieździe jest wyk z kondensatora to i tak jest on do niczego nie połączony.
    Edit:
    Dziękuję wszystkim chętnym pomocy. Problem z silnikiem już rozwiązałem, kondensator podłączony, silnik startuje sam, są trzy prędkości.
    Temat uważam za rozwiązany.