Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko K60360NE CN136231X - długo chłodzi góra lodówki

14 Mar 2019 15:05 135 2
  • Poziom 8  
    Próbowałem sam rozwiązać problem, ale nie mogę sobie poradzić. Przedstawię jak działa lodówka, zawsze ustawione 8 stopni dla chłodziarki i -18 dla zamrażalnika. Włączenie po postoju i chłodzi kilka godzin, zamrażalnik dość szybko osiąga pożądaną temperaturę, a nawet nieco za niską (~-25°), zaś chłodziarka ma problem z zejściem poniżej 10 stopni. Jeżeli już jej się uda dojść do zadanej temperatury to normalnie się wyłącza, ale tylko na co najwyżej godzinę, po czym znowu zaczyna długo pracować. Z tego co wypatrzyłem po zdjęciu "pleców" w środku to to, że parownik jest tylko na dole w zamrażalniku, a zimno jest przenoszone jakoś na górę w środku lodówki, bo żadnych kanałów powietrznych na górę nie ma. Pod "plecami" w chłodziarce tylna ściana jest bardzo zimna. Doszedłem do wniosku, że po prostu tam jest przekazywane zimno z zamrażalnika, a wentylator u góry lodówki puszcza powietrze żeby się ochłodziło właśnie tam z tyłu i wróciło do chłodziarki. Okazało się, że silniczek wentylatora nie działa, więc zamontowałem prowizoryczny wentylator żeby zobaczyć co się będzie działo. Sytuacja ta sama, tak samo długo zajmuje ochłodzenie góry, a jak już się ochłodzi i sprężarka zostanie wyłączona, to wentylator mimo tego cały czas pracuje. Proszę o pomoc w szukaniu winnego.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    To typowy objaw końca chłodziarko-zamrażarki. Za pewien czas góra będzie miała 20 stopni a zamrażarka -20 stopni. Przyczyny szukaj w mniejszej niż powinno być ilości czynnika chłodzącego.

Farquad0 napisał:
    lodówka, zawsze ustawione 8 stopni dla chłodziarki i -18 dla zamrażalnika.
    Farquad0 napisał:
    zamrażalnik dość szybko osiąga pożądaną temperaturę, a nawet nieco za niską (~-25°), zaś chłodziarka ma problem z zejściem poniżej 10 stopni.

Jak by było czynnika tyle co trzeba to sprężarka by tak długo nie działała i nadmiernie nie wychładzała zamrażarki.
  • Poziom 8  
    Piszę informacyjnie, że lodówka poszła na złom. Zamontowanie oryginalnego wentylatora nie pomogło. Prawdopodobnie był problem z układem chłodzenia tak jak pisał roman_partyka.