Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnes naładowany diametralnie - trudno dostępne

14 Mar 2019 18:32 660 5
  • Level 2  
    Poszukuję miejsca, gdzie jest wybór okrągłych magnesów neodymowych, naładowanych w poprzek osi (diametralnie).
    Magnesy potrzebne mi są do czujników położenia.

Problemy z dostępnością są nawet u chińczyków.
    Zazwyczaj wszystko, co jest sprzedawane, magnesowane jest osiowo.
    Dostępu do firm zajmujących się automatyką i niesprzedających w detalu nie mam.
  • Level 37  
    Cubit wrote:
    Poszukuję miejsca, gdzie jest wybór okrągłych magnesów neodymowych, naładowanych w poprzek osi (diametralnie).

Wielkiego wyboru w tym magnesowaniu nie ma, jak chodzi o wymiar, ale jakieś są, nawet dostępne bez kłopotu. Może Ci wymiarami trafią np.:

http://magnesy.eu/shop/Walcowe/717-MW-6A-X-25--N35H.html

https://euromagnesy.com/pl/magnesy-neodymowe-...ednie-o-12mm-o-29-mm/219-mw-14a-x-6-n35h.html

Zauważ że w oznaczeniach krajowych sklepów, te walcowe, magnesowane wzdłuż średnicy mają literę A przy rozmiarze średnicy. Może jak głębiej poszukasz to znajdziesz jeszcze inne.
  • Level 2  
    euromagnesy nie podają nawet podstawowych parametów.
    Ten jeden jedyny na magnesy.eu nie pasuje niestety parametrami.

Liczę na to że ktoś nakieruje na jakiegoś specjalistycznego dostawcę.
  • Level 38  
    Magnesy od siłowników satelitarnych mogą byc ?
  • Level 2  
    20-60mT i średnica nie większa niż 10mm, wysokość min 3mm.
    Niby zalecane SmCo ale NdFeB też mogą być bo łatwiej dostać.
  • Level 37  
    Cubit wrote:
    20-60mT

Nie wiem jaki masz czujnik ale w przypadku np. czujników Melexis taki właśnie zakres indukcji podawany jest dla miejsca na powierzchni czujnika a nie dla samego magnesu gdzie powinien być wyższy. A faktyczną indukcję na czujniku w dużym stopniu wyznacza odstęp magnesu od czujnika.
    Tak że jeśli założyć że masz te Melexis lub podobne, to te magnesy 280mT mogą być w stanie, przy doborze odstępu, na osiągnięcie na czujniku tej indukcji jak piszesz.
    Tym bardziej że są na tyle tanie że można kupić więcej i dobrać, bo podejrzewam że mają rozrzut.