Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes UNVI - Potzebny schemat

Under_Pressure 14 Mar 2019 20:13 135 9
  • #1 14 Mar 2019 20:13
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Witam. Niszowy temat ale sprobuje zapytac czy ma ktos schemat lub wiedze na temat autobusu Unvi Touring GT (zabudowa na mercedesie) a problem polega na otwieraniu dzwi (nie otwiera/zamyka). Sterowanie jest z dotykowego wyświetlacza, pokazuje że dzwi są otwarte a w rzeczywistości są zamknięte przez co nie można spuścić recznego. Krańcówki w dzwiach sprawdzone, prosze kolegow doświadczonych w tym temacie o podpowiedź. Z góry dziekuje. Pozdrawiam

0 9
  • #2 15 Mar 2019 17:13
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

A ABS działa?

0
  • #3 15 Mar 2019 19:15
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Tak ABS działa.

0
  • #4 16 Mar 2019 22:58
    gucio~1
    Poziom 21  

Masz jakąś fotkę zaworu sterującego drzwiami?

0
  • #5 16 Mar 2019 23:47
    serwis_gh

Mercedes dawał kompletna płyte DVD ze schematami do każdego Busa
    Teraz jedynie online po numerze FzgIN/VIN można coś wydłubać. z Omnibusem moglbym pomoc ...a tu taki wynalazek hihi

0
  • #6 17 Mar 2019 12:00
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Dzieki Panowie ale wczoraj spędziłem przy nim cały dzien i ustalilem ze multiplexer chyba padl (nie wychodzi sterowanie) tak wiec zamowiony nowy dam znac o efektach.

0
  • Pomocny post
    #7 17 Mar 2019 17:56
    serwis_gh

Można przeprogramowac wyjście na inny pin

0
  • #8 17 Mar 2019 19:12
    Under_Pressure
    Poziom 10  

O kolego a texa to ogarnie? Ogolnie doszydlem do tego ze na cewki przy zawornach do otwierania dzwi nie wychodzi masa tylko dwa plusy. Mozesz podpowiedziec jak to przeprogramowac a i czy jak zamowie nowy bede musial programowac? Mam do dyspozycji Texa nawigator.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 17 Mar 2019 20:38
    serwis_gh

Xentry Das a Texa nie wiem.... Miałem kiedyś złe wspomnienia z tym uniwersalnym softem.
    Z opisu czuję że brakuje jakiejś funkcji lub potwierdzenia do wysterowania wyjścia. Na którym FPM są drzwi? Jeśli na pierwszym to zaprowadzić Busa do serwisu MB!

0
  • #10 17 Mar 2019 21:36
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Niestety w autobusach jestem żółtodziobem w razie czego moge miec do dyspozycji Xentry tyklo czy zdiagnozuje nadowzie jesli jest innego producenta? Z jakim modulem są połączone mux-y? Prosze o wyrozumiałość jestem w tym "świerzy".
    Serwis_gh widze ze znasz sie na rzeczy możesz podpowiedzieć coś wiecej?

Dodano po 12 [minuty]:

Mercedes UNVI - Potzebny schemat
    Taki schemat jest w schowku raziem z mux-ami.

0