Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydzielono z tematu 3525251

pkorol 23 Lut 2019 11:21 69 108
  • #1 23 Lut 2019 11:21
    pkorol
    Poziom 17  

słonecznypower napisał:

Nie wiem jak Ty ,ale zbudowałem jeden taki panel kilka lat temu na ogniwach boscha 150x150mm. Drugi raz bym tego nie popełnił . Syzyfowa robota , a najgorsze że trzeba się obchodzić jak z jajkiem . Zbyt mocne przyciśniecie lutownicy powoduje pękanie. Wszystko można tylko po co? Zostawmy to małym chińskim rączkom :D

Super się składa, bo muszę mieć świadków we własnym temacie na każde swoje słowo. Skontaktuj się z nojaMą i potwierdź, że się da. Jak na razie nie znalazłem relacji tego typu, że panele samoróbki są leprze od tych sklepowych.

----
    Wydzielono z tematu: Elektrownia fotowoltaiczna "za 1500 zł"
    przez kozi966 dnia 14 Mar 2019 20:54

• Relpol
  • #2 23 Lut 2019 14:23
    noja102
    Poziom 12  

Ta szlif silnika samemu pilnikiem też jest tańszy,zwiększa pojemność i powinien dać większą moc.
    Błaaa haaa haaa

----

• #3 23 Lut 2019 14:35
    słonecznypower
    Poziom 13  

pkorol napisał:
    słonecznypower napisał:

Nie wiem jak Ty ,ale zbudowałem jeden taki panel kilka lat temu na ogniwach boscha 150x150mm. Drugi raz bym tego nie popełnił . Syzyfowa robota , a najgorsze że trzeba się obchodzić jak z jajkiem . Zbyt mocne przyciśniecie lutownicy powoduje pękanie. Wszystko można tylko po co? Zostawmy to małym chińskim rączkom :D

Super się składa, bo muszę mieć świadków we własnym temacie na każde swoje słowo. Skontaktuj się z nojaMą i potwierdź, że się da. Jak na razie nie znalazłem relacji tego typu, że panele samoróbki są leprze od tych sklepowych.

Spróbowałem . Więcej tego nie zrobię. Też dużo dłubie i nieraz żałuję że nie kupiłem , aczkolwiek rzadko.
    Niektórych rzeczy nie warto robić , życie jest zbyt krótkie.
    Zresztą człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi jak osioł.

----

• #5 23 Lut 2019 21:28
    noja102
    Poziom 12  

Leon444 zostaw go choć na piwo, niech se dłubie stanie w kałuży w stringu złapie '' +i- to jedyne co zobaczy" A MY MU PRZ PIWKU +i-

----

• Relpol
  • #6 23 Lut 2019 21:34
    Leon444
    Poziom 20  

noja102 napisał:
    Leon444 zostaw go choć na piwo, niech se dłubie stanie w kałuży w stringu złapie '' +i- to jedyne co zobaczy" A MY MU PRZ PIWKU +i-

To jest najlepsza rzecz napisana w tym wątku 😄😄😄🍻🍻🍻

----

• #8 24 Lut 2019 14:20
    Leon444
    Poziom 20  

I „będzie Pan zadowolony...” 😂😂😂

----

• #9 24 Lut 2019 14:42
    noja102
    Poziom 12  

No co to jego temat niech se pisze, podgląda i kombinuje , i tak go ktoś z tego rozliczy na + lub -.

----

• #10 24 Lut 2019 14:43
    pkorol
    Poziom 17  

słonecznypower napisał:
    Myślę że jest tu więcej pobożnych życzeń niż realu.

A ty nie myśl przyjedź i sprawdź, oj będziesz zawiedziony. bo Polak potrafi!

----

• #11 24 Lut 2019 14:47
    słonecznypower
    Poziom 13  

pkorol napisał:
    słonecznypower napisał:
    Myślę że jest tu więcej pobożnych życzeń niż realu.

A ty nie myśl przyjedź i sprawdź, oj będziesz zawiedziony. bo Polak potrafi!

Dlaczego miałbym być zawiedziony? Dlaczego uważasz że ktoś Ci źle życzy? Trochę polewkę z siebie robisz i tyle :D .
    Nikt Tobie żle nie życzy , buduj sobie tam te wynalazki.

----

• #12 24 Lut 2019 14:49
    pkorol
    Poziom 17  

noja102 napisał:
    i tak go ktoś z tego rozliczy na + lub -.

Dziękuję za wolontariat!
    Dziękuję, że trzepiesz tu język, podbijasz temat do góry.

----

• #14 24 Lut 2019 17:05
    pkorol
    Poziom 17  

noja102 napisał:

To ile kWh zmieszczę do tej baterii

3417Wh

----

• #16 24 Lut 2019 17:08
    pkorol
    Poziom 17  

słonecznypower napisał:
    nie wiem czy dobrze liczę ale wychodzi mi 9KW

3417Wh

----

• #18 24 Lut 2019 17:25
    noja102
    Poziom 12  

Ani wata bo to złom z 2015r, ale 285 kg x 3,20zł=912pln

----

• #20 24 Lut 2019 20:14
    pkorol
    Poziom 17  

Trakcyjne na litry, reszta na kg. Niewiem gdzie źródło , mósisz poszukać

----

• #21 25 Lut 2019 23:04
    słonecznypower
    Poziom 13  

pkorol napisał:
    słonecznypower napisał:
    Ostatnio zmieniony przez słonecznypower dnia 25 Lut 2019 22:03, w całości zmieniany 1 raz

Zastanawiam się dla czego tak często mieniasz w całości to co napisałeś? Co trzeba by było napisać by chciało się to później zmienić? nie wiem jak dotrzeć do "pozornie zainteresowanych" z informacją, że obecnie mam 30 sztuk podłączonych do MPPT i grzałki oraz 6 do podtrzymania akumulatorów, dwa rozbiłem, dwa reanimują ot dwóch tygodni padnięty akumulator.
    Mam 20 mb przewodu pomiędzy panelami a inwerterem 2,5mm, możliwie że na przewodzie są straty. Na razie to niema znaczenia, jest to instalacja pilotażowa więc byłoby oszustwem twierdzenie, ze działa z kopyta. Trzeba się trochę namęczyć by wszystko zgrać:)

Wiesz co dziwny z Ciebie koleś, powiem tak "h...j baletnicy i rąbek u spódnicy przeszkadza"
    "w całości" to jest tak napisane domyślnie przez automatykę forum ,a ja w ostatnim zdaniu poprawiałem pisownię co by się Mod nie przyczepił w momencie jak nastepny user wrzucił wpis . Ale zaczynasz motać bo kilka dni temu napisałeś mi ,że twoja instalacja jest podpięta pod cały dom i działa bez zastrzeżeń na co Ci odpisałem że daleka droga do takich stwierdzeń a teraz piszesz że
    Cytat:
    to instalacja pilotażowa więc byłoby oszustwem twierdzenie, ze działa z kopyta
    więc zaczynasz się gubić w zeznaniach.
    a co do zasilaczy i starych aku to myśl co chcesz ale błądzisz i wypisujesz herezje , ale takie Twoje prawo w Twoim temacie do czasu aż Mod nie zamknie go, ale widzę że też sie lubią pośmiać...

----

• #22 26 Lut 2019 00:28
    słonecznypower
    Poziom 13  

Cytat:
    pkorol napisał:
    Ja nie miałem, żadnych zastrzeżeń, to dzięki wam dowiedziałem się, że coś słabo idzie. Trzeba by poszukać przyczyny, nie uważasz?
    a co do zasilaczy i starych aku to Ja nie myślę tylko konstatuje fakty. Natomiast wy się cały czas domyślacie ale podajecie przykłady waszych nie udanych eksploatacji aku nie zgodnie z zaleceniami producenta tychże.

Właśnie to ,że nie miałeś zastrzeżeń świadczy o twojej nikłej wiedzy w temacie oraz o tym ,że miałeś nadzieję że odkryłeś amerykę . Z motyką na słońce......
    Jakby moja automatyka przełączania z ZE na fotowolatikę wygladała jak u Ciebie to bym nawet nie miał odwagi zakładać tematu który założyłeś.
    Czytaj i czytaj i nadal czytaj tematy o dopracowanych instalacjach offgrid i przestań lać wode, bo to już jest nudne.
    Trochę pokory.....
    Instalacje którą teraz "dopracowujesz" mam od kilku lat w 10 razy lepszej wersji mimo że tylko 120ah/24v bo wychodzę z załozenia że lepiej kotrzystać ze słońca jak jest niż go akumulować i naprawde uważam ,że na takim forum jak to nie ma sie czym chwalić.... i własnie przechodze na ongrida.
    a Ty uruchom tą wypożyczalnię instalacji ..... :D
    Podstawa to są sprawdzone komponenty , u mnie to jest 30A regulator ładowania epsolar mppt 3215bn (40A też mają dostępny) i apc z pełnym sinusem 980W, a nie upuczone przez kowala wynalazki(mimo że też czesto coś puczę :D )
    Automatyka przełączająca mojej konstrukcji którą Ci opisałem.
    Przy 24V aku 1Kw/230V Z PEŁNYM SINUSEM ups to raczej jest max, w normalnej cenie.
    Wieksze moce to już 48V ale nie byłem nigdy zainteresowany.
    Miałem kiedyś przetwornicę Volta 1500/3000V ale sprzedałem szmelc.
    miałem też trakcję 360Ah ze szrotu....
    Też dojrzejesz do sprawdzonych rozwiązań.

----

• #23 26 Lut 2019 07:53
    pkorol
    Poziom 17  

słonecznypower napisał:
    Instalacje którą teraz "dopracowujesz" mam od kilku lat w 10 razy lepszej wersji mimo że tylko 120ah/24v bo wychodzę z załozenia że lepiej kotrzystać ze słońca jak jest niż go akumulować i naprawde uważam ,że na takim forum jak to nie ma sie czym chwalić.... i własnie przechodze na ongrida.

Skoro na tym zęby zjadłeś i jesteś na pewno mądrzejszy ode mnie, to odpowiedź proszę na konkretne pytanie: czy akumulator szrotowy 75Ah zauważy że ktoś go rozładowuje prądem 500mAh przez 10h?

----

• #24 26 Lut 2019 08:56
    słonecznypower
    Poziom 13  

pkorol napisał:
    słonecznypower napisał:

Skoro na tym zęby zjadłeś i jesteś na pewno mądrzejszy ode mnie, to odpowiedź proszę na konkretne pytanie: czy akumulator szrotowy 75Ah zauważy że ktoś go rozładowuje prądem 500mAh przez 10h?
    jesli nie jest w kondycji dorożkarskiego konia tuż przed zejściem to nie jest to wyczerpujący prąd , tylko po co Ci armata na komara?

----

• #25 26 Lut 2019 09:16
    pkorol
    Poziom 17  

Przykład pracy sterownika grzałki. Startuje od 10W i 150V. Jeżeli odłączę sterownik to napięcie na panelach podnosi się do 310V. Na zdjęciu jego praca w tym momencie, tyle idzie z paneli czyli 206V 55W. Znaczenia się zmieniają co 1 sekunda +/_ 10V. Na grzałkę ze sterownika wychodzi 9V 400mA.
    Czy u kogoś też sterownik grzałki startuje od 10W?
    Wydzielono z tematu 3525251

Dodano po 14 [minuty]:

słonecznypower napisał:
    to nie jest to wyczerpujący prąd

Czyli będzie działać!?
    Nareszcie zaczyna docierać co do niektórych, że jeżeli dopasować pobór do kondycji aku to ten ostatni będzie śmigać jak młody jeleń:).
    A na pytanie poco odpowie ci slogan reklamowy: Zainwestuj krocie w nowy AGM który padnie za 2-3 lata a gdy zawieziesz go na złom, to starczy ci na piwo ALBO kup aku na szrocie w cenie piwa a gdy za rok-dwa zawieź go na złom starczy ci na następny akumulator i na piwo!
    Jeżeli nie rozumiesz zasad ekonomiki to ja ci tego nie wytłumaczę, pewnie miałeś to we szkole, mnie nauczyło podwórko: "Jak masz głowę i h... kombinuj!"
    Polak potrafi!

----

• #26 26 Lut 2019 21:37
    słonecznypower
    Poziom 13  

pkorol napisał:
    Przykład pracy sterownika grzałki. Startuje od 10W i 150V. Jeżeli odłączę sterownik to napięcie na panelach podnosi się do 310V. Na zdjęciu jego praca w tym momencie, tyle idzie z paneli czyli 206V 55W. Znaczenia się zmieniają co 1 sekunda +/_ 10V. Na grzałkę ze sterownika wychodzi 9V 400mA.
    Czy u kogoś też sterownik grzałki startuje od 10W?

słonecznypower napisał:
    to nie jest to wyczerpujący prąd

Czyli będzie działać!?
    Nareszcie zaczyna docierać co do niektórych, że jeżeli dopasować pobór do kondycji aku to ten ostatni będzie śmigać jak młody jeleń:).
    A na pytanie poco odpowie ci slogan reklamowy: Zainwestuj krocie w nowy AGM który padnie za 2-3 lata a gdy zawieziesz go na złom, to starczy ci na piwo ALBO kup aku na szrocie w cenie piwa a gdy za rok-dwa zawieź go na złom starczy ci na następny akumulator i na piwo!
    Jeżeli nie rozumiesz zasad ekonomiki to ja ci tego nie wytłumaczę, pewnie miałeś to we szkole, mnie nauczyło podwórko: "Jak masz głowę i h... kombinuj!"
    Polak potrafi!

Mam głowę i h.. i kombinuję, ale jeśli wydaje Ci się ,że dziś kupisz aku za piwo , a za rok wymienisz go na sprawne aku i jeszcze starczy Ci na piwo ,to albo Ty ,albo właściciel szrotu ,albo obaj nie macie bladego pojęcia o ekonomi.

----

• #30 26 Lut 2019 22:23
    słonecznypower
    Poziom 13  

hehe dobry jesteś :D
    Nie potrzebuję żadnych punktów, nie po to tu jestem.
    To samo te co mi dałeś za pomoc z przekaźnikami, wystarczyło zwykłe dziękuję.
    Ciekaw jestem czy już je założyłeś i czy kupiłeś odpowiednie w sensie NC czy NO .
    Tak w ogóle to zastanawiam się czy one u Ciebie coś dadzą w sensie bezprzerwowego przełączania bo u mnie ten przekaźnik przełącza zasilanie UPS'a i nawet nie czuje kiedy się to przełącza ale tak własnie ma działać ups a u Ciebie go nie ma więc nie widzę zastosowania w Twojej Tajemnej instalacji.

no ubaw jest po pachy .nie znałem elektrody z tej strony :D

----