Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P88RS-II - Odgłosy silnika w głośnikach. Brak masy w radiu.

billy1979 14 Mar 2019 21:39 57 5
  • #1 14 Mar 2019 21:39
    billy1979
    Poziom 12  

Witam wszystkich.
    Dzisiaj odwaliłem straszną lipę. Odłączałem skrzynię basową i odpięte kable dotknęły masy. Po chwili było słychać w radiu odgłosy silnika. Wyciągnąłem radio i sprawdziłem, że nie ma masy na złączach RCA (CHINCH). Niestety ale żaden z bezpieczników nie wykonał swojej pracy i coś poszło w radiu. Rozkręciłem pokrywę oraz CD ale nic nie rzuca się w oczy. Czy da się to naprawić, czy czeka mnie zakup nowego radia?
    Sprzęt to:
    - CD radio Pioneer DEH-P88RS-II
    - Zestaw głośników odseparowanych: bas, średniak i wysoki plus zwrotnice Focal
    - Wzmacniacz U-dimension JR4.300

• #3 14 Mar 2019 22:06
    billy1979
    Poziom 12  

powalla napisał:

Dziękuję za link. Już go przeczytałem wcześniej jednak nie znalazłem żadnej przerwanej ścieżki.
    W załączniku zdjęcie jak to wygląda.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • #4 14 Mar 2019 22:49
    powalla
    Moderator CarAudio

Twoim problemem jest "brak masy na RCA"i jeśli nie potrafisz samemu tego naprawić, to wyślij do serwisu.

• #5 14 Mar 2019 22:53
    billy1979
    Poziom 12  

billy1979 napisał:
    powalla napisał:

Dziękuję za link. Już go przeczytałem wcześniej jednak nie znalazłem żadnej przerwanej ścieżki.
    W załączniku zdjęcie jak to wygląda.

Uaktualniam:
    Znalazłem chyba winowajcę. To bezpiecznik oznaczony FU 351 "P" Pico-fuse. Jeszcze nie wiem ską takiego wziąć ale jak ktoś wie to poproszę o wskazówki.
    Poniżej podaję zdjęcia. Wykrzyknik w trójkącie może oznaczać miejsce gdzie serwis sprawdza ten bezpiecznik.

Znalazłem też filmik na youtube jak rozebrać radio. Może być pomocny, bo sam musiałem chwilę się zastanowić co i jak.
    https://www.youtube.com/watch?v=RC-DH1eDVdY
    Mam nadzieję, że to tylko ten bezpiecznik.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • #6 15 Mar 2019 09:48
    powalla
    Moderator CarAudio

3.1.16. Nie wysyłaj pytań, na które odpowiedź można łatwo znaleźć w Internecie lub na forum elektroda.