Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest możliwe używanie w pełni programów na dysku zewnętrznym SSD?

mirini 14 Mar 2019 21:54 138 3
  • #1 14 Mar 2019 21:54
    mirini
    Poziom 11  

Zabrakło miejsca na moim komputerze i wpadłem na pomysł aby całe programy instalować na zewnętrznym dysku. Jednak nie wiem czy jest to możliwe, aby korzystać z programów do edycji filmów czy robienia muzyki, lub jeszcze innych, instalując wszystko na zewnętrznym dysku przenośnym i na nim pracować? Jeśli opcja ta jest możliwa, gotów jestem zapłacić więcej aby zakupić bardzo szybki dysk przenośny. Przeczytałem że jednym z najlepszych wyborów jest zakup Samsunga X5 Portable SSD MU-PB1T0B 1lub 2 TB. Posiada Thunderbolt i zachwalają go tutaj https://pclab.pl/art78717.html
    Posiadam iMaca 27. Dysk 512 GB SSD, RAM 16 GB i Procesor 4,2 GHz Intel Core i7.
    Najlepsza byłaby opcja rozbudowy lub wymiany pamięci w iMacu, ale nie chce mi się chodzić do serwisu i w moim iMacu nawet chyba jest to nie możliwe bo jest on jednym z nowszych, zakupiłem go w tamtym roku.
    Jeśli ktoś doradzi mi zakup jakiegoś szybkiego dysk przenośnego to może być on duży, bo na stałe będę go używał tylko przy iMacu.
    Wielkie dzięki za pomoc. Temat dla mnie jest trudny, więc dziękuję za proste informacje.

0 3
  • #2 15 Mar 2019 23:17
    Mobali
    Poziom 14  

Skoro zabrakło miejsca trzeba zacząć od radykalnego porządku na dysku, a szczególnie usunięcia śmieci oraz wszelkich zbędnych i dublujących się plików ;-)

Odpowiadając na twoje pytanie - programy użytkowe mogą być instalowane także na zewnętrznych dyskach. Tu jednak "wąskim gardłem" może się okazać wolniejsza transmisja danych w porównaniu z dyskiem wbudowanym.

Masz w iMacu dobry i całkiem spory dysk. Może więc najlepszym wyjściem byłoby instalowanie najpotrzebniejszych programów na dysku wbudowanym, natomiast przeniesienie wszelkich danych i dodatków na dyski zewnętrzne? Nie wiem co robisz, ale to głównie pliki danych (muzyka, zdjęcia, materiały wideo, dokumenty, tp.) są odpowiedzialne za zapychanie dysków. Programy użytkowe zajmują znacznie mniej miejsca.

0
  • #3 16 Mar 2019 11:02
    mirini
    Poziom 11  

Bardzo dziękuję Mobali. Wszystko się zgadza co napisałeś. Wielkie dzięki.

0
  • #4 16 Mar 2019 13:51
    Mobali
    Poziom 14  

Dziękuję i życzę powodzenia w walce z... lawiną danych ;-)

Podpowiem jeszcze, że robotę mogą znacznie ułatwić wszelkiego rodzaju wyszukiwarki dublujących się plików, "odkurzacze" śmieci i "kilery" przeróżnych plików tymczasowych oraz nieużywanych. Jest tego w sieci bez liku.

Te narzędzia warto szukać w wersji portable i wrzucić sobie na dysk zewnętrzny lub uruchamiać w razie potrzeby z "palucha" USB. Inaczej, one też mogą stać się kłopotliwym balastem. Warto też zwrócić uwagę na proste narzędzia do katalogowania zasobów. Dane przejrzyście uporządkowane znacznie wolniej przyrastają.

0