Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak poprawić jakość sygnału GSM

Marek Sp 15 Mar 2019 13:48 765 40
  • #31 15 Mar 2019 13:48
    Marek Sp
    Poziom 20  

Poprawiło się jak ustawiłem na 2G niby lepiej ale ze to tel. Oukitel 6000 to niestety w Wi-Fi Calling nie działa mikrofon, możliwe że pomogła by wymiana oprogramowania ale to może kiedyś wypróbuje. Może jakieś pomysły bo telefonu nie zamierzam zmieniać

• #32 15 Mar 2019 14:09
    internick
    Poziom 34  

Trochę śmieszne jest to co piszesz.
    Nielegalny wzmacniacz czy jakieś dziwne anteny byś kupił, ale tandetnego telefonu na porządny już nie zmienisz.

No to została ostatnia bramka - test na telefonie syna.

• #33 15 Mar 2019 14:29
    Marek Sp
    Poziom 20  

Telefon ma zalety, czy tandetny hmmm ja nie jestem maniakiem telefonów wiec .... ale co mam testować na telefonie syna ? pracował w tej sieci i były te same problemy. Chcesz to się śmiej nie powiem gdzie to mam a jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie pisz

• #34 15 Mar 2019 15:00
    internick
    Poziom 34  

Chcesz coś osiągnąć nic nie robiąc tylko pisząc?
    Nie rozumiem po co założyłeś ten wątek. Co porada to źle.
    Masz pokazać screen po zainstalowaniu Network Cell Info na telefonie syna - zakładka Wskaźnik.

• #35 15 Mar 2019 17:16
    adversus
    Poziom 27  

Lancinho napisał:
    Jak telefon ma system Android to powinien mieć jak pisałem w moim poprzednim poście.

Jak ja pisałem w moim poprzednim poście to kolega też nie czyta :)

Dodano po 3 [minuty]:

Marek Sp napisał:
    Poprawiło się jak ustawiłem na 2G niby lepiej ale ze to tel. Oukitel 6000 to niestety w Wi-Fi Calling nie działa mikrofon, możliwe że pomogła by wymiana oprogramowania ale to może kiedyś wypróbuje. Może jakieś pomysły bo telefonu nie zamierzam zmieniać

Trochę dziwne że w wifi-calinng nie działa mikrofon, może nie masz zezwolenia dla aplikacji aby korzystała z mikrofonu. Tańsze smartfony nie znaczy że gorsze, tylko trza się więcej po menu nalatać aby coś sensownego poszukać.
    Sprawdź zatem jeszcze jakieś ustawienia czy po prostu nie masz zablokowanego mikrofonu, i może się okazać że i ta funkcjonalność zacznie sensownie działać

• #36 16 Mar 2019 12:25
    Marek Sp
    Poziom 20  

Syn nie ma tel. z androidem, nie wiem gdzie mógłby być zablokowany mikrofon i co ciekawe nie słychać poczty głosowej, przy połączeniach testowych słyszę bełkotliwy dźwięk, przełożę kartę to zobaczę jaki jest sygnał to podam.

Dodano po 18 [godziny] 27 [minuty]:

Czy jest taka aplikacja która sprawdza zasięg dostępnych sieci ? a ma ktoś apk do różnych wi-fi call ? znalazłem jakąś 1.13 może jakaś będzie pracować ? Telefonu syna jeszcze nie mam jak będzie to zrobię pomiary sygnału

• #38 18 Mar 2019 10:44
    Dziarski Hank
    Poziom 27  

internick napisał:
    I musi mieć brand operatora.

Nie musi. Pierwszy z brzegu S7 ma VoLTE i WIFI Calling na sofcie bez brandu (XEO)

• #40 18 Mar 2019 11:42
    internick
    Poziom 34  

Podam Ci listę z którymi telefonami aplikacja działa, bo widzę, że Ci trudno przychodzi czytanie i otwieranie linków.

Oto one:

iPhone SE

iPhone 7

iPhone 6s

Samsung J5 2017

Sony Xperia XZ Premium

Samsung S8

Samsung S8+

Samsung S6

Samsung S6 Edge

Samsung S7

Samsung S7 Edge

Widzisz gdzieś na tej liście swój telefon?