Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EWF16981W - przelewał wode, a teraz bez końca odpompowuje wodę

didotom 15 Mar 2019 09:21 162 9
  • #1 15 Mar 2019 09:21
    didotom
    Poziom 16  

Pralka Electrolux EWF16981W, może ktoś z szanownego grona będzie mógł zdiagnozować problem, dodam ze parę miesięcy temu był problem z Hydrostatem, ale po przedmuchaniu odblokował się i działal pare miesięcy.

Obecnie wygląda tak, zanim dobrałem się do hydrostatu, to po załączeniu prania,
    woda lała się bez końca, miałem wrażenie że hydrostat, po prostu nie dawał informacji do programatora o ciśnieniu i nie odłączał elektrozaworu wody, o ile to tak działa, ale tak mi się wydaje, w rezultacie woda leciała bez końca. Dobrałem się do hydrostatu, jako że go główny podejrzany, ale po rozkręceniu i ponownym założeniu, z kolei teraz już nie załącza elektrozaworu wody, tylko bez końca odpompowuje wodę.

Jednak dodatkowo czasami wystąpi jakiś dziwny problem z drzwiczkami i brakiem reakcji na przycisków,

Z kolei z drzwiczkami był problem ok. 2 miesiące temu, przepalił się sam od siebie jeden z przewodów przy elektro-zatrzepie, ale naprawiłem to i działało w porządku do wczoraj co prawda działa, ale jak by czasami świrował, ze nie zamknięte drzwi, to raczej kwestia programatora wydaje mi się niż fizyczna. Czy to może być hydrostat, a może programator?
    :arrow: Link
    Drugi filmik nie nagrałem niestety jak przelewał wodę, teraz już takiej sytuacji z przelaniem nie ma, wydaje mi się ze po prostu hydrostat ma problem, ale to nie moja branża wiec do niedawna nie wiedziałem jak się obsługuje automat i być może moje diagnozy są zupełnie błędne.
    :arrow: Link

0 9
  • #2 15 Mar 2019 10:34
    Zbych034
    Poziom 37  

Jeżeli ma czujnik zalania to sprawdź go na początek.

0
  • #3 15 Mar 2019 11:20
    didotom
    Poziom 16  

Zbych034 napisał:
    Jeżeli ma czujnik zalania to sprawdź go na początek.
    Nie za bardzo widziałem zeby był tam taki, a gdzie może się znajdować? Gdzieś od spodu, ale przy podstawie pralki?

0
  • #5 15 Mar 2019 12:37
    didotom
    Poziom 16  

leonard666 napisał:
    Presostat mogłeś uszkodzić. Możliwe, że przelewanie było za jego sprawą. Proponuje go podmienić.
    Można próbować dopasować z innego modelu czy konkretnie musi być dokładnie taki sam? Dzięki podejmę próbę.
    Pozdrawiam

0
  • #7 15 Mar 2019 14:57
    didotom
    Poziom 16  

leonard666 napisał:
    Proponuję wstawić używany, bo nie mamy pewności, czy to nie problem programatora. Prosestat musi być taki sam.
    Udało się kupić w serwisie elektrolux-a nowy za 58zł, a wieczorem próba, pozdrawiam.

0
  • #10 19 Mar 2019 12:02
    didotom
    Poziom 16  

leonard666 napisał:
    Rozumiem, że wężyk prosestatu jest drożny?
    Wymieniłem hydrostat i pralka ruszyła, a problem z drzwiczkami to kolejny przepalony przewód przy elektro zaczepie. Swoją drogą, ciekawe czemu się przepalają przewody przy styku z elektro zaczepem, zaprojektowana na okeeślony czas działania pralka :) Tak więc problem rozwiązany, a kolejne parę lat może popracuje :)
    Pozdrawiam

0