Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pocenie się rury pieca dwuściennej

newmp3 15 Mar 2019 12:02 66 3
  • #1 15 Mar 2019 12:02
    newmp3
    Poziom 14  

Witam
    Mam bardzo nietypowy problem od blisko miesiąca. Rura wychodząca z pieca dwuścienna (ta idąca do ściany) strasznie się poci i pojawiły się drobne ogniska rdzy jak i dziurka przez która kapie woda. Dziury w rurze wew. nie zauwyżyłem. Co może być przyczyną takiego zjawiska ? Co ew. zobaczyc bądź naprawić

0 3
  • #2 15 Mar 2019 12:09
    sizorekk
    Poziom 10  

Chodzi Ci o rurę spalinową? Kocioł kondensacyjny?

1. Różnica temperatur (w co szczerze wątpie).
    2. Uszkodzone uszczelki wewnętrznej rury spalinowej, przez co kondensat dostaje się do zewnętrznej rury zasysającej powietrze do spalania. Rozebrać, sprawdzić uszczelki, ew. wymienić. W przypadku kotła kondensacyjnego sprawdzić spadek komina- powinien być niewielki spadek w kierunku kotła. Opcja bardziej prawdopodobna skoro już kapie.

0
  • #4 15 Mar 2019 12:15
    newmp3
    Poziom 14  

Moj piec to Termet Elegance Minimax
    Czyli jeśli w grę wchodzi rozbieranie ów wspomnianej rury to nie obejdzie się bez skucia tynku , rura kolanko wychodząca z pieca jakoś wyjme mam nadzieje, ale ta z której kapie otynkowana :( przez dziurkę zobaczyłem że woda kapie z połączenia rury tej wewnętrznej (o ile jest tam ona łączona) Chyba lepiej poczekać na cieplejsze dni czy nie warto czekać ?

jdubowski napisał:
    Odprowadzenie spalin jest przez ścianę bez pionowego komina?

Rura która ma dziurke idzie przez ściane na zewnątrz i tam do pionowego komina

0