Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ANTENA DVB-T DOOKÓLNA do ciągnika

pitraszek1 15 Mar 2019 12:05 204 14
  • #1 15 Mar 2019 12:05
    pitraszek1
    Poziom 4  

witam chciałem zainstalować kamerę w ciagniku kupiłem monitor z wbudowanym dekoderem i pomyślałem że fajnie było by podpiąć też antene zakupiłem "ANTENA DVB-T DOOKÓLNA" problem jest w tym że jak podłącze w domu jeszcze jakoś działa ,moc sygnału 60 a jakość 90, jak dobrze ustawie antenę ale wystarczy że lekko poruszę kablem lub anteną to gubi sygnał myślałem że w na dworze będzie lepiej ale okazało się że tam w ogóle nie łapie sygnału czasami złapie ale wystarczy ze lekko poruszę nią to gubi zasięg. Z tego co czytałem antena dookólna, odbiera sygnał z każdego kierunku (360 stopni), więc nie trzeba jej ustawiać to dlaczego nie łapie sygnału wymieniłem zasilacz ,3 razy kabel antenowy i jest to samo ktoś wie jaka jest tego przyczyna wszyscy chwalą sobie tą antenę i złej opinij o niej niema ktoś wie czy da się coś z tym zrobić . Może jakiś wzmacniacz trzeba dać lub czy da sie sprawdzić czy antena jest sprawna może w środku anteny coś nie łączy

0 14
  • #2 15 Mar 2019 16:35
    sosarek

Poziom 43  

pitraszek1 napisał:
    wymieniłem zasilacz

Czym zasilana w ciągniku?

0
  • #3 15 Mar 2019 17:47
    pitraszek1
    Poziom 4  

Zasilacz podpięty pod akumulator 12v w ciagniku

0
  • #4 15 Mar 2019 17:56
    sosarek

Poziom 43  

Jak zasilacz pod akumulator? Zasilacz co zapewne napisane na nim wymaga zasilania z sieci 230V.

0
  • #5 15 Mar 2019 18:20
    płetwa
    Poziom 29  

pitraszek1 napisał:
    Zasilacz
    , czy wzmacnicz?
    Kolego lepiej pokaż zdjęcia.

0
  • #6 15 Mar 2019 19:43
    TELMOR_PL
    Poziom 30  

Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dobór odpowiedniej anteny zależy od wielu czynników:
    odległości od nadajnika, jego parametrów, topografii terenu, otoczenia w okół, przeszkód przed anteną, gdzie jest zamontowana i na jakiej wysokości,
    charakteru samej instalacji - długości kabli, ilości rozgałęzień - liczby podłączonych odbiorników itp.
    To dlatego jest tyle rodzajów, wielkości i kształtów anten. Te cechy określają do czego i w jakich warunkach mogą być użyte.
    Ponadto każda antena jest jednocześnie filtrem i wzmacniaczem. Budowa determinuje pasmo na jakie przede wszystkim jest zaprojektowana i przeznaczona do jego odbioru.
    Nie ma anten do odbioru wszystkiego są natomiast anteny dedykowane do konkretnego pasma.
    Oczywiście te anteny również odbierają inne częstotliwości ale zdecydowanie słabiej i stopień zadowolenia zależy od lokalnych warunków jakie panują w konkretnym miejscu ich montażu.
    Ta sama antena w jednej lokalizacji będzie pracować poprawnie i odbierze wszystko co jest nadawane, w innej natomiast może się nie sprawdzić.
    Jednym słowem... nie ma anten dookólnych w rozumieniu, że zawsze i wszędzie, nie zależnie od położenia, lokalizacji, wysokości montażu, otoczenia ... będzie działać dobrze i odbierać "wszystko".
    A jaka to konkretnie antena, którą Kolega testuje?

0
  • #8 16 Mar 2019 19:35
    sosarek

Poziom 43  

Na co link?
    Pytanie było chyba jasne

sosarek napisał:
    Jak zasilacz pod akumulator? Zasilacz co zapewne napisane na nim wymaga zasilania z sieci 230V.

0
  • #9 16 Mar 2019 19:40
    pitraszek1
    Poziom 4  

sorry pomyliło mi sie nie zasilacz tylko wzmacniacz

0
  • #10 16 Mar 2019 19:42
    sosarek

Poziom 43  

Jaki masz wtyk od strony odbiornika?

0
  • #12 16 Mar 2019 19:48
    sosarek

Poziom 43  

Możesz odpowiadać na pytania zamiast zamieszczać linki?

sosarek napisał:
    Jaki masz wtyk od strony odbiornika?

0
  • #13 16 Mar 2019 19:51
    pitraszek1
    Poziom 4  

złącze typu f

0
  • #14 16 Mar 2019 19:54
    sosarek

Poziom 43  

Więc jak ma działać skoro wzmacniacz w antenie robi teraz jako tłumik sygnału?
    Miałeś do niej załączony wtyk z zasilaczem - zasilacz usuń - w jego miejsce załóż wtyk do zapalniczki jeśli masz gniazdo.

0
  • #15 16 Mar 2019 19:56
    pitraszek1
    Poziom 4  

dzieki jutro sprawdze

0