Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmiar TV czy zmienić na mniejszy?

IronPog 15 Mar 2019 12:07 111 7
  • #1 15 Mar 2019 12:07
    IronPog
    Poziom 2  

Witam. Mam może dziwne pytanie, ale może ktoś podpowie rozwiązanie. Otóż mieszkałem z dziewczyną mieliśmy TV Samsung 60J6240. Wisiał na ścianie w otwartym salonie jakieś 7x4m, oglądany z ok 3.5 metra było ok. Teraz się przeprowadziłem i chciałem kupić drugi TV. Wybór padł na Samsung 58NU7102. Odległość od TV podobna 3,.5 metra z tym, że tv stoi na szafce w zwykłym pokoju 5x4 i mam wrażenie, że nie ogarniam ekranu. Zastanawiam się czy nie zamienić go na 55 cali. Brat obok ma taki rozmiar, przynosiłem jego tv i wtedy jest lepiej, ogarniam bardziej całość. Ale nie chce później żałować, że zmieniłem na mniejszy datego proszę o poradę. Czy otoczenie ma aż taki wpływ na oglądanie TV. Liczyłem że skoro odległości mam podobne jak ze starym większym tv to i odbiór będzie podobny. Czy z czasem się po prostu przyzwyczaje i zostawić tak jak jest? Ewentualna wymiana zastanwiam się nad LG 55 UK6300, duży plus za odtwarzanie plików. Samsung ma to okrojone, ale puszczam z kompa po hdmi. Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

0 7
  • #2 15 Mar 2019 12:47
    palmus
    Poziom 18  

Ja tam jestem zwolennikiem dużych.Skrajny przypadek:oglądając film 3D na 46 calach i to samo na 60 bardziej czuje się "wewnatrz"akcji.Zadne bibeloty poza ramką tv mnie nie rozpraszają.Zresztą trend robienie coraz wieks ych ekranów jest nieprzypadkowy.Punkt krytyczny to moment, w którym musisz ruszać głową na boki żeby złapać całość obrazu.Rozdzielczość bym pominął.

0
  • #3 15 Mar 2019 12:48
    leonov
    Poziom 41  

IronPog napisał:
    mam wrażenie, że nie ogarniam ekranu
    Ja miałem podobne odczucia, po zmianie z 40" na 55" ;-) a teraz te 55" wydaje się za mało :-(

0
  • #4 16 Mar 2019 09:01
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

55 czy 58 cali to nie jest duża różnica. Ja bym zostawił 58 cali.

LG 55 UK6300 nic sobą dobrego nie reprezentuje. Tani IPS ze strukturą pikseli RGBW :(

0
  • #5 16 Mar 2019 18:57
    IronPog
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi. Po zastanowieniu zostawiam tak jak jest. Pewnie gdybym wymienił za miesiąc bym jęczał, że za mały :) Myślę że nu7102 tym bardziej niczego nie reprezentuje minus nie odtwarza plików avi i dźwięku dts. Tu był duży plus dla LG który taki pliki odtwarza. Ale ostatecznie będę puszczał pliki z kompa i też ujdzie.

0
  • #6 17 Mar 2019 09:37
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Oglądanie plików avi na ekranie 4k to trochę masochizm.
    Aktualnie króluje kontener mkv - już jakieś dobre 5-6 lat ;)

0
  • #7 18 Mar 2019 07:53
    adse
    Poziom 14  

Wg displayspecification zwykłe stare avi powinien odtwarzać.

0
  • #8 18 Mar 2019 12:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Konkurencja odtwarza bez problemów i gra lepiej.

0