Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo MK4 2008 - Nieszczelność zbiorniczka płynu wspomagania

bt04jugok 15 Mar 2019 12:33 75 0
  • #1 15 Mar 2019 12:33
    bt04jugok
    Poziom 16  

Witam,

Nie dawno kupiłem to auto. Usłyszałem wycie pompy (nie bardzo mocno ale słychać podczas jazdy nawet prosto, przy skrętach się nasilało). Patrzę a tam czerwony płyn. Zdjąłem zbiorniczek, co by sprawdzić filterek w nim i czarny, zasmolony. Usunąłem ten filtr w celu weryfikacji, czy to nie przez niego to wycie. Po montażu zbiornika bez filtra zabrałem się do wymiany czerwonego płynu na zielony, zaślepiając powrót do zbiornika i na zgaszonym aucie kręcąc kierownicą dolewałem zielonego aż zaczął na powrocie wylewać się zielony. Odpalam auto na zakręconym zbiorniku a tam spore ciśnienie, bąble itp. Kręcę kierownicą i co prawda lekko chodzi, ale wyje strasznie a w zbiorniku bulgotanie bombli z płynem, poziom się podnosi i zaczyna wylewać płyn poprzez zakręconą zakrętkę. I teraz tak:

Zdemontowałem zbiorniczek i zacząłem dmuchać we wlew na zatkanych obydwu pozostałych króćcach i zauważyłem, że wdmuchiwane przeze mnie powietrze wylatuje na łączeniu tej czarnej pokrywy u góry zbiornika, która jest przyklejona do reszty zbiornika.

Pytanie brzmi: czy przez tą nieszczelność w zbiorniku układ może tak łapać powietrze?

0 0