Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kopiarka canon 6012 problem z folia ( folia film )

OMMMM 09 Wrz 2005 12:47 1857 13
  • #1 09 Wrz 2005 12:47
    OMMMM
    Poziom 19  

WITAM mam problemik z kopiarka canon-a 6012 a mianowicie przesuwa mi folie ktura w tej maszynie zastepuje walek teflonowy wiem ze jest regulacja ale jakbym jaj nieustawil to zawsze w kturas ze stron folia ulega przesunieciu po kilkunastu kopiach zalozylem nawed nowa folie ale to nic niedalo dalej tosamo powiedzcie mi panie i panowie CO JA BOLI

0 13
  • #3 09 Wrz 2005 14:35
    pdw
    Specjalista - kserokopiarki

jednym zdaniem: nierównolegle położenie wzgledem siebie wałkow
    zgadzam sie z Kolega lecz wróc uwage równiez na spręzyny mialem przypadek ze nie byly one tej samej długosci co powodowało strony obnizenie walka z jednej i zsuwanie sie folii . Podejrzewam nie dokońca spasowana modyfikacje :)

0
  • #4 09 Wrz 2005 15:51
    OMMMM
    Poziom 19  

pomijam fakt ze dolna czesc pieca jest w mojej kopiarce po jakisz przerubkach i jest sztywni przykrecona do koiparki muwie o plasriku w kturym jest zamocowany walek gumowy a czy zalozenie foli ma jakies znaczenie to znaczy ktura srtona folia ma z jednej strony jasniejszy paseczek to strona zalozylem do czujnika niestety niewiem jak byla zalozina orginalnie bo gdy klijet mi ja przywiuzl to byla podarta a niemam na serwisie drugiej

0
  • #5 09 Wrz 2005 17:16
    hultaj
    Poziom 16  

W starszym modelu z jednej strony folja jest ścięta pod skosem i jest jaśniejsza to tą stroną do czujnika.
    Ale nie wiem jakl jest w tym modelu.
    Pozdrawiam i mam nadzieję że moja wypowiedz będzie pomocna.

0
  • #6 09 Wrz 2005 19:30
    wojtaswoj
    Poziom 15  

przechlapana robota z ta folia wiem ze po zmianie folii powinno sie dac nowe sprezynki i i posmarowac folie po wewnetrznej stronie bialym smarem ktory daja w zestawie.niewiem czy daja go akurat w 6012.Ale kiedys dawali do modelu FC2 byl taki zestaw naprawczy.

0
  • #7 09 Wrz 2005 19:31
    rys57
    Moderator

hultaj napisał:
    W starszym modelu z jednej strony...

:arrow: hultaj jaki jest starszy model NP-6012 :?::?::?:

0
  • #8 09 Wrz 2005 19:42
    pdw
    Specjalista - kserokopiarki

Kolega napewno mial na mysli walizki czyli kopiarki serii FC
    wracajac do NP 6012 zawsze po wymianie robie test zespolu utrwalania nawet kilkakrotnie i sprawdzam czy folia przesuwa sie czesto robie maly znak na wałku

0
  • #9 09 Wrz 2005 20:07
    marek216

Poziom 43  

a ja zakładam że kolega " hultaj " myslał o 1010 - bo to w sumie poprzedniczka 6012 :)

a nie masz możliwości wymiany całego pieca ?

a koledze OMMMM przypominam ( zanim zobi to moderator ), że na elektrodzie obowiązuje j. polski z wszystkimi zasadami ortografii - twoje orty aż biją poczach

0
  • #10 12 Wrz 2005 13:51
    OMMMM
    Poziom 19  

kurcze panowie przepraszalem za to kilkanascie razy jestem dyskortografikiem i nic nato nieporadze a co do kopiarki to czy macie panowie kawalek serwisówki do tego pieca bo niemoge odnalesc swojej a wydaje mia sie ze brakuje w moim piecu jednego elemetu i jedna panewka od metalowych walów jest wytarta i niemam symbolu aby zamówic chyba ze ktos z was ma takie czesci na zbyciu to moge sie wymienic na naprzyklad rolke transferowa do kopiarki ir 1600 lub mam jakis komplet elektrod do jakiegos rikocha wszystko oczywiscie nowe A jeszcze jedno bo nochce zakladac nowego posta aby niesmiecic zna ktos parametry lampek blenkingowych kopiarki canona np 6317 ja stosuje zarówki od podswietlenia skali radiowych takie bezpiecznikowe ale niesą one sobie równe wiec niezawsze panuje jedne swieca jasniej inne ciemniej wiecie co tam wsadzic

0
  • #11 13 Wrz 2005 09:10
    hultaj
    Poziom 16  

Starszym modelem 6012 jest OCE 3121.
    W tej że kopiarce jest też folia. Trzeba rozebrać piec wyczyścić wszystkie wałki Izopropanolem. Następnie od wewnatrz posmarować folię białym smarem sylikonowym do wysokich temperatur. Dlatego sylikonowym aby po rozgrzanu maszyny nie wypłynął.
    Oce ma na foli jeden lekko ścięty róg i ta strona musi iść do czujnika. Ps są 2 rodzaje folii może być też z paskiem i ten pasek idzie do czujnika.
    Musisz uważać przy zakładaniu folii na regulację naciągu. bo jeśli będzie źle ustawiony maszyna nie ruszy.
    Pozdrawiam.
    Mam nadzieję że to co napisałem komuś się przyda.

0
  • #12 13 Wrz 2005 14:40
    OMMMM
    Poziom 19  

no tak ale to co napisales to ja wiem znalazlem juz usterke ( wytarta jedna z panewek ) ale niemam serwisowki aby ja zamowic prosze o kawalek serwisowki od pieca kopiarki canon 6012 i bede mial problem z glowy to przez ta panewke folia zie zsowa bo jak jest wytarta to walek jest pod niekontrolowanym skosem i jest lipa

Dodano po 4 [godziny] 48 [minuty]:

dobra panowie poradzilem se wszystko jest tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra554279.html#554279

0
  • #13 14 Wrz 2005 15:18
    OMMMM
    Poziom 19  

wiec tak wymienilem panewke i musialem wynienic jedna sprezynke nalinacza foli i wszystko dziala wyregulowanie niebylo trudne niepotrzebnie kupilem nowa folie a co do foli niepotrzebuje ktos bo mam jedna nowa na zbyciu razem ze smarem i 2 uzywane wszystkie sprawne

0
  • #14 26 Sty 2006 23:06
    wodes
    Poziom 10  

Witam chetnie odkupie od Ciebie te folie bo mam podobny przypadek i nie moge sobie poradzić. Ściąga mi folie w strone czujnika a najciekawsze jest to że ona przechodzi test folii w trybie serwisowym ,dopiero jak puszczam kopie to dopiero ją zsuwa .Ciekawy przypadek bo mam druga taka kopiarke i przekładałem wszystko co sie dało przełozyć i nadal jest to samo.Pozdrawiam

0