Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes CLS - Potrzebny schemat instalacji elektrycznej.

Ultimion 16 Mar 2019 03:25 102 5
  • #1 16 Mar 2019 03:25
    Ultimion
    Poziom 10  

Witam.
    Poszukuję schematu wiązki elektrycznej A2115406308
    Jest to wiązka od alarmu i TPMS. Niestety wiązki tej nie można już kupić w ASO.
    Pozostaje więc próba zrobienia nowej wiązki.

pozdrawiam

Ultimion

0 5
  • #2 16 Mar 2019 08:50
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Najpierw należałoby sprawdzić, czy jest zamiennik tej wiązki.
    Jak jednak sprawdzić, który z siedemnastu numerów (wliczając podany) może być zamiennikiem, jeżeli nawet nie potrafisz dobrze określić, CO TO ZA AUTO???
    Aktualnie w produkcji jest trzecia generacja CLS, a na forum nie siedzą wróżki:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_CLS-Class
    Pomijam fakt, że dobór tego rodzaju części lub schematu odbywa się na podstawie numeru podwozia, a nie po wpisaniu "CLS"

1
  • #3 16 Mar 2019 14:43
    Ultimion
    Poziom 10  

Cytat:
    Najpierw należałoby sprawdzić, czy jest zamiennik tej wiązki.
    - nie wiem czy jest zamiennik ale w ASO szukali i powiedzieli ze nie produkują tej wiązki i nie zaproponowali nowej wersji czy czegokolwiek.

Cytat:
    Jak jednak sprawdzić, który z siedemnastu numerów (wliczając podany) może być zamiennikiem, jeżeli nawet nie potrafisz dobrze określić, CO TO ZA AUTO???
    - podałem dokładnie nr wiązki , więc chyba można to znaleźć ;-)
    wiązki różnią się tym, ze posiadają 3 rożne instalacje w rożnych kombinacjach:
    Airmatic+alarm+TPMS do tego są w wersji L i P więc dodam auto ma kierownice po Lewej stronie. A ja szukam schematu do wiązki, która posiada Alarm + TPMS ale jest bez Airmatic, choć myślę, ze schemat wersji z Airmatic może być taka sama tylko dołożony jest Airmatic.

Cytat:
    Aktualnie w produkcji jest trzecia generacja CLS, a na forum nie siedzą wróżki:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz CLS-Class
    Pomijam fakt, że dobór tego rodzaju części lub schematu odbywa się na podstawie numeru podwozia, a nie po wpisaniu "CLS"

Nie podaję nr VIN auta, w ASO mogę to zrobić, ale nie na forum.
    Co do wersji CLS jest to (pełna nazwa i model)
    Mercedes-Benz W219 CLS 500

0
  • #4 16 Mar 2019 16:48
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Ultimion napisał:
    - podałem dokładnie nr wiązki , więc chyba można to znaleźć

Pewnie że można - wysiliłem się i znalazłem. Tylko dlaczego ja mam to robić? Nie ułatwiasz...
    Ultimion napisał:
    wiązki różnią się tym, ze posiadają 3 rożne instalacje w rożnych kombinacjach:
    Airmatic+alarm+TPMS do tego są w wersji L i P więc dodam auto ma kierownice po Lewej stronie. A ja szukam schematu do wiązki, która posiada Alarm + TPMS ale jest bez Airmatic,

Tylko że baza schematów opiera się na numerze VIN i na kodach wyposażenia.
    Ultimion napisał:
    Nie podaję nr VIN auta, w ASO mogę to zrobić, ale nie na forum

Nie bądź śmieszny. Kredyt na ten twój VIN wezmę? Wiele modeli Mercedesa ma numer VIN dostępny dla każdego od zewnątrz - np. w okienku na dolnej krawędzi przedniej szyby i nikt nie robi z tego problemu.
    Twój wybór - bo w końcu nie wiem czy mnie ma zależeć czy tobie. Może ktoś ci pomoże i podrzuci jakiś schemat z "Sam naprawiam CLS-a" - ja nie mam zamiaru każdego ciągnąć za język.
    Miło było poznać - pozdrawiam G

0
  • #5 16 Mar 2019 16:54
    piachu1994
    Poziom 31  

Gerri napisał:
    Twój wybór - bo w końcu nie wiem czy mnie ma zależeć czy tobie. Może ktoś ci pomoże i podrzuci jakiś schemat z "Sam naprawiam CLS-a" - ja nie mam zamiaru każdego ciągnąć za język.

Popieram Szanownego Kolegę w w/w słowach.

1
  • #6 16 Mar 2019 18:50
    Ultimion
    Poziom 10  

Cytat:
    Pewnie że można - wysiliłem się i znalazłem. Tylko dlaczego ja mam to robić? Nie ułatwiasz...
    - Przepraszam ale nie mam jak ułatwić. Fabrycznie w moim aucie nie było zamontowanego alarmu ani systemu TPMS, chcę go po prostu dołożyć. Nr wiązki podano mi w ASO mówiąc , ze teoretycznie można tą wiązkę zastosować aby dołożyć te dwa elementy, lecz od razu powiedziano mi, ze serwis Mercedesa nie może tego zrobić ponieważ mają takie procedury.

W sumie mogę podać VIN, jeżeli to ma ułatwić w dopasowaniu elementów, pytanie czy teraz sytuacja się nie skomplikowała ?

0