Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo IV 1.4 TDI 2002r - Reguluje jednocześnie oba lusterka.

16 Mar 2019 10:51 237 14
  • Poziom 30  
    Witam serdecznie, parę dni temu zauważyłem że podczas ustawiania lusterka L lub P ustawia się od razu lewe i prawe.

W czym problem?

Pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 24  
    Mam to samo i do tej pory się nie zabrałem za naprawę . Przełącznik P-L sprawdziłem nie jest zwarty , podejrzewam moduł komfortu .
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 30  
    Z tego co słyszałem to podobno tak jest w polówkach ale jaka w tym prawda jest nie wiem.
    rynio a ty co masz za samochód?
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    Przełącznik P-L sprawdziłem nie jest zwarty

Bo nie będzie zwarcia, natomiast w przełączniku są rezystory i w zależności który jest podłączony regulacja idzie na prawe lub lewe lusterko
  • Poziom 30  
    carrot czyli jest coś uszkodzone? Czy tak powinno być?
  • Poziom 24  
    sebaele22 napisał:
    Z tego co słyszałem to podobno tak jest w polówkach ale jaka w tym prawda jest nie wiem.

Żadna w tym prawda.
    Przełącznik niesprawny.
  • Poziom 24  
    Ja mam Polo 9N . I w moim przełączniku L-P nie ma rezystorów , Opcja grzania grzania lusterek też nie grzeją . Ale to inny temat ,
  • Poziom 30  
    Również mam 9N z 2002r.
    Właśnie sprawdziłem to u siebie i gdy ustawie na L ustawiają się lewe i prawe, gdy ustawię na R to również reguluje się lewe i prawe.
    To samo dzieje się gdy przełączę na podgrzewanie lusterek, poruszając gałką lusterka również regulują się :-(.
  • Poziom 24  
    Mój tylko 04 r ,Myślałem że w module komfortu VCDS -pokaże jakieś błędy ? uszkodzenie . Tu na elektrodzie ( chyba ) znalazłem informację o braku masy w lewych drzwiach ,nie sprawdzałem . Ja jeszcze sprawdzę wiązkę w przelotce drzwi -słupek.
  • Poziom 30  
    Mój 2002r :-).
    U siebie zauważyłem że między drzwiami kierowcy zaraz koło osłony harmonijkowej idzie jakiś luźny czarny przewód :-(.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeżeli masz elektryczne szyby to lusterko lewe jest sterowane poprzez moduł na silniczku szyby lewym, analogicznie jest z prawym.
    Dołączam schemat, aby rozwiać Wasze wątpliwości.
  • Poziom 30  
    Dzięki lecz nie za bardzo wiem do czego się przyczepić.
    Czy to problem z modułem komfortu czy problem z przełącznikiem na drzwiach kierowcy!!!
  • Poziom 24  
    Również dziękuję za schemat . Po wstępnej analizie schematu podejrzewam że należało by się skupić na :
    - ponowna ocena / sprawdzenie przełącznika, p-l
    - moduł 195 , drzwi lewe .
    Możliwe jest że przełącznik styki jego nie precyzyjnie łączą funkcję p-l zwierają oba styki.
  • Poziom 30  
    Czy da się sam wyłącznik regulator wyjąć? Czy trzeba całą tapicerkę zdejmować z lewych drzwi?
  • Poziom 24  
    Ja wyjmowałem bez demontażu tapicerki . Ale jak nie był nigdy demontowane to sam przełącznik może stawiać opór . Lekko podważyć i powinien wyskoczyć . Z całym szacunkiem dla kol. który pisał o rezystorach ... są i to nie tylko te dwa w pobliżu diody led , a także głębiej na drugiej stronie płytki ,Szacunek.