Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Autoalarmem Delta 350

09 Wrz 2005 13:26 1325 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Zamieściłem ten post na forum Ogłoszenia Elektronika i Biznes Elektronika ale niestety nikt nie odpowiedział. Może tutaj znajdę pomoc.
    Problem dotyczy tego, że czasami przy załączaniu lub wyłączaniu alarmu jak mrygną migacze to po jednej stronie lub po obu nie gasną migacze. Jak się puknie w obudowę alarmu to wtedy zgasną. Dlatego podejrzewam, że problem jest z przekaźnikami. Dodatkowo jak rozkręciłem obudowę to widać, że jeden z nich był już wymieniany (wstawiono innej firmy). Przeszedłem cały Wolumen (w Warszawie) i nie znalazłem takich, może tutaj mi ktoś pomoże. Najlepiej jakby udało się to załatwić razem z wymianą, jeżeli nie to chociaż same przekaźniki. Jeżeli z wymianą to w grę wchodzi Warszawa lub niedalekie okolice.
    Zainstalowane przekaźniki to:
    SAR1-1215A 12VDC SUN HOLD 9601T (orginalny)
    Siemens V23072-C1061-A208 BC2JA (ten był wymieniany)

Zastanawiałem się jeszcze nad wymianą alarmu (nie wiem kiedy tamten był montowany) bo jak się okaże, że powodem jest coś innego to mogę się tylko wpakować w koszta, więc może lepiej zainstalować coś nowego. Ile może kosztować wymiana centralki i konieczne przeróbki?

pozdr
    Marcin
  • OptexOptex
  • Poziom 19  
    za przezywanie migaczy odpowiada przekażnik, skleja ci się a po puknięciu w obudowe odbija i wyłancza kierunki, przekażnik musisz wymienić.
  • OptexOptex
  • Poziom 27  
    Proponowłbym wymianę tego alarmu na jakiś nowy, wybór jest szeroki. Swoje lata ten alarm już ma.
  • Poziom 10  
    to w takim razie może jakieś propozycje na co warto zwrócić uwagę w rozsądnych pieniążkach no i żeby nie trzebabylo wykonywać dużo przeróbek

czy ktoś z forumowiczów posiada i ewentualnie mógłby użyczyć opis wyprowadzeń od w/w alarmu?
    pozdr
  • Poziom 10  
    Ponawiam prośbę o pomoc.
    Aktualnie planuję wymienić ten alarm, ale dopiero pod koniec miesiąca :).
    Chciałbym zastosować tymczasowe rozwiązanie. Czy ktoś się orientuje, czy jak odepnę kabelek od centralki który doprowadza +12V do zasilania kierunkowskazów to czy narazie bede mogl korzystac z pozostalych funkcji alarmu (tzn czy alarm bedzie normalnie funkcjonowal poza mryganiem migaczami)?

Czy ktoś posiada schemat połączeń do alarmu Delta 350, w spisie plików znalazłem schemat do Delta 200 ale tam jest troche mniej wyprowadzeń.

Jaki alarm wstawić w miejsce Delty? W Delcie mam jeszcze immobilajzer (odcięcie rozrusznika i pompy paliwa), czujniki ultradźwiękowe i wstrząsowy. Może coś z allegro z czym sam mógłbym sobie poradzić ewentualnie może ktoś jest na forum z Warszawy kto mógłby pomóc za rozsądne pieniążki. Alarm zainstalowany w wiekowym już Audi.
    Pozdrawiam
    Marcin