Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Amica EAWI6102SL błąd E03 paprochy w bębnie

16 Mar 2019 13:43 420 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam pralkę Amica EAWI6102SL, wyskakuje mi błąd E03 - nieprawidłowy odpływ wody. Jest to spowodowane tym, że kilka prań wstecz w bębnie podczas prania rozpruła się poduszka i do bębna dostało się jej wypełnienie - malutkie gąbki. Teraz nie widać ich w bębnie ale po każdym praniu pojawia się ich trochę. Gdzieś tam sobie krążą po pralce a woda je wypłukuje. Czyściłem filtr pompy (dojście od przodu na dole pralki) ale nie był zbytnio zapchany, może ze 4szt malutkich kawałków 0,3x0,3cm. Jak się domyślam sporo tych gąbek osadziło się gdzieś na wylocie wody, w okolicach pompy czy po prostu krąży sobie gdzieś po pralce i stąd ten błąd E03? Czy ma ktoś jakiś pomysł jak wyczyścić pralkę z tych gąbek? Z góry dziękuję za pomoc. W załączniku przesyłam zdjęcie.

pozdrawiam
    Dawid
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Uruchomić program płukania jeśli ten model posiada taki program piorący osobno lub program piorący z największą ilością płukań i po zakończeniu programu wyczyścić filtr pompy oczywiście pralkę włączyć bez odzieży. Powtarzać procedurę aż błąd odpływu przestanie występować.
    Gdyby sprzęt był już po gwarancji to można się pokusić o demontaż tego węża: https://north.pl/karta/waz-polaczeniowy--pomp...ralki-amica-eawi-6102-sl,UY7-Q5-CMMF-ZNN.html bo tutaj prawdopodobnie uzbierała się spora ilość tych zanieczyszczeń.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Pralka jest po gwarancji, ma trochę ponad 2 lata. Popróbuję z tym płukaniem. Jak mogę dostać się do tego węża?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Dawid1939 napisał:
    Popróbuję z tym płukaniem.
    Zbędna strata czasu, prądu, wody i "męczenie" pompy. Zdejmij koniec węża zbiornik - filtr od strony filtra i raczej bez problemu go wyczyścisz. A może nawet wystarczy wyjąć filtr i wyciągnąć co się da z w/w węża przez kanał wchodzący do obudowy filtra z lewej strony.
  • Poziom 2  
    Dzięki śliczne za odpowiedź zhudomel. Zgadza się, płukanie nie wiele daje, pojawia się może kilka paprochów w bębnie i to wszystko. Ten wąż, który mam zdemontować to ten w okolicach pompy / filtra, który podsyłał w linku powyżej Kenworth18? Jak mogę się do niego dostać, jakoś od spodu pralki czy od frontu pralki przez filtr? Od frontu, pod zaślepką gdzie jest filtr jest jedna śrubka. Jest opcja, że jak ją odkręcę i wyciągnę cały ten szary plastikowy element to dostanę się do tego węża, o którym piszesz? W załączniku przesyłam zdjęcie jak to u mnie wygląda.

pozdrawiam
    Dawid
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Dawid1939 napisał:
    Ten wąż, który mam zdemontować to ten w okolicach pompy / filtra, który podsyłał w linku powyżej Kenworth18?

Tak

Dawid1939 napisał:
    Jak mogę się do niego dostać, jakoś od spodu pralki czy od frontu pralki przez filtr?

Najlepiej rozebrać przód pralki i będzie przyzwoity dostęp, od spodu będzie ciężko.

Dawid1939 napisał:
    Jest opcja, że jak ją odkręcę i wyciągnę cały ten szary plastikowy element to dostanę się do tego węża

Za prosto byś chciał.
  • Poziom 2  
    Temat ogarnięty. Dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
    Dawid