Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi ESAM5500 nie pobiera wody

16 Mar 2019 14:14 420 10
  • Poziom 3  
    Witam. Mój ekspres przy włączeniu grzeje się, ale nie płucze. Po 2 minutach pokazuje się wykrzyknik w trójkącie na czerwono. Proszę o pomoc. Bardzo proszę!
  • Poziom 5  
    Witam. Zacznij od wyciągnięcia bloku zaparzacza i wymyciu go. Jak wyciągniesz blok odkręcić śrubkę od metalowego okrągłego sita. prawdopodobnie sito jest zatkana osadem z kawy wyczyść by sito było czyste i wszystkie dziurki były drożne skręć i sprawdź czy pomogło.
  • Poziom 3  
    Dzięki. Gdzie jest ten zaparzacz. Czy muszę cały tył odkręcić? Czy tam gdzie są drzwiczki i młynek? Poproszę o informację.
  • Poziom 5  
    Jest jak otworzysz drzwiczki od przodu. Wyciąga się go jak ekspres jest w stanie spoczynku wyłączony. Wciskasz te dwa czerwone przyciski do siebie i ciągniesz do siebie.
  • Poziom 3  
    Tak. Zawsze robiłam to i czyściłam młynek gdy maszynę odkalkowywałam. Czy odkręcić za młynkiem te śróbki żeby dojść do przesówu który przy pracy podawania kawy tak hałasuje?
  • Poziom 5  
    Prawdopodobnie pompa padła Jak uszczelki w bloku zaparzacza ?
  • Poziom 3  
    Uszczelki okay. Boję się oddać do serwisu bo może to być błachostka za którą dużo zapłacę. Myślałm że może coś z magnezem w karnistrze od wody ale nie wiem jak to zprawdzić. Jak myślisz ile kosztuje taka pompa?

• Specjalista AGD
    A próbuje się płukać czy po prostu grzeje , grzeje i nagle wyrzuca błąd?

Bo może padła druga grzałka, która nie może osiągnąć temperatury. Tam chyba masz tą główną grzałką także podwójną a przy uszkodzeniu jednej z nich "zakładany czas nagrzewania został przekroczony".

Skrajnie padł napęd bloku, można snuć teorie ale najlepiej by było nagrać film z dźwiękiem ;) dużo nam to by ułatwiło.
  • Poziom 3  
    Grzeje, grzeje i grzeje. Po 2 albo 3 minutach włancza się czerwony wykrzyknik.
  • Poziom 23  
    To moze spalona grzalka albo naled nie jedzie i dlatego alarm pokazuje
  • Poziom 3  
    Pięknie dziękuję. To była grzałka. Nie naprawiałam. Ekspres podarowałam serwisowi. Kupiłam nowy. Dzięki za Info!