Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sapphire Radeon RX470 mining - Niedziałające złącze HDMI, brak innych złączy.

16 Mar 2019 14:43 1248 3
  • Level 2  
    Witam,
    kupiłem kartę graficzną Sapphire Radeon RX470 mining edition 8gb, w teorii nie miała ona żadnych złączy (blaszka maskująca nie ma wycięć) ale pod zaślepką jest port HDMI. Po podłączeniu do komputera karta jest wykrywana, W10 automatycznie instaluje sobie do niej sterowniki jak do zwykłego RX470, można na niej "kopać" jednak po podłączeniu monitora, telewizora nie daje żadnego obrazu. Czy można było by ją w jakiś sposób ożywić? Dolutować jakieś złącze? Czy zmiana biosu karty na "normalny" mógłby dać jakieś rezultaty? Ewentualnie w jaki inny sposób można by ją było wykorzystać poza kopaniem i łamaniem haseł. Znalazłem na yt filmik od Linus Tech Tips w którym GTX 1060 bez wyjść, przekazuje obraz przez port na płycie głównej ale nic więcej w temacie znaleźć nie mogę.
    Prosił bym o jakieś sugestie.

Tak to wygląda:
  • Level 29  
    Skoro widziałeś filmik Linusa, to wiesz, że masz generalnie 2 opcje:
    1. modyfikacja firmware karty
    2. instalacja zmodowanych sterowników

Zazwyczaj sprzedający takie karty udostępniają odpowiedni soft.
    Sprawdź jeszcze to: https://www.youtube.com/watch?v=6F38LwWYjck
  • Level 1  
    Witam. Chciałem zapytać czy udało się z tym biosem zrobić? wrócił obraz? Mam identyczną kartę i też mam brak obrazu proszę o podpowiedź jak ją przerobić. Z góry dziękuję pozdrawiam.
  • Level 11  
    Witam. Z tego, co się orientuję, trzeba dolutować kilka rezystorów SMD, żeby to złącze działało.