Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Full HD 50-55 cali do 3000pln

16 Mar 2019 20:21 438 19
  • Poziom 8  
    Witam. Planuje zakup telewizora. Nie mam bladego pojęcia na ten temat. Potrzebuje go wyłącznie do oglądanie TV i co najważniejsze do używania internetu. Priorytetem jest to by aplikacje chodziły płynnie i dobrze by było, żeby było WI-FI by móć się łączyć przez smarta. ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Maksymalnie 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? W połdunie, od zachodu XD nie wiem ;p
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic tx-l42et60e
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SMART TV, WI-FI, Bluetooth, HDMI, USB 3.0, Cinch
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Orange full pakiet
    10 .Jakie urządzenia? Raczej żadne.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Dziennie to ciężko określić. Maksymalnie za jednym razem raczej nie dłużej niż 5h. A takto dziennie to może po godzinie, dwie.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 5%
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? 50-55cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? To, że psują się po gwarancji.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Tak
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000pln górca granica. Nie obraził bym się jakby było taniej ;)
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nie
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? TAK
  • Poziom 3  
    To jeszcze dołożę jedną cegiełkę. Byłem już przekonany do UE50NU7472 (lub UE50NU7452), ale z polecenia zacząłem czytać o LG 50UK6950.
    Jest sens dokładać do Samsunga czy lepiej te 2-3 stówki zostawić?
    Na plus LG pilot magic i komendy głosowe po polsku.
  • Poziom 8  
    Jak wam panowie chodzą aplikacje internetowe w telewizorze? Wszystko płynnie bez żadnych problemow? :)
  • Pomocny post
    sprzedawca - konsultant
    Masz duże lepsze modele w klasie cenowej i aplikacje 100 razy lepsze w klasie cenowej.
    Philips 55PUS7303 za 2599 zł
    TCL 55DC760 za 2999 zł
    LG 55SK8000 za 2999 zł
    I to z pełnym pakietem w komplecie.
  • Poziom 8  
    LOCOLOCO napisał:
    I to z pełnym pakietem w komplecie.

Co masz na myśli?
  • sprzedawca - konsultant
    Kalibracja profesjonalna, Wtyczki, Pilot głosowy, Dostawa, sprawdzenie.
  • Moderator RTV Co kupić
    Poniżej 3 tys pln jest już dostępny Samsung 55NU80xx
    120Hz, VA, wysoki kontrast, system Tizen 4.0, dobry poziom czerni, upłynniacz dla judder i blur...
    Czyli również:

Wszystkie filmy i seriale oglądam z napisami - czytam właśnie o Local dimming w Samsungu - cięzko mi się do tego odnieść bo nie widziałem na żywo tego efektu ale to co jest w necie nagrane dyskwalifikuje ten tv do takiego użytkowania.

To faktycznie jest jego wada. Wiele osób tego nie toleruje...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17851227#17851227
  • Moderator RTV Co kupić
    Tak, to wada Samsunga NU80xx (implementacja local dimming, której nie można wyłączyć). Poprawia ona czerń, jednak powoduje, że w szczególnych przypadkach (białe, duże napisy) pogarsza część obrazu.
    Mi to nie przeszkadza zbytnio ale jeden z userów u nas na forum (którego wypowiedz cytujesz) nie mógł z tym żyć.
    Pomaga ustawienie innego koloru napisów - poza białym.
    Moderowany przez Ludwik XVI:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 24  
    Blokować go od razu, nie ma się co cackać bo jego opinie o telewizorach już wszyscy znają na forum.
    Każdego co ma inne zdanie blokować !
  • Poziom 8  
    Co tu się dzieje? :P Teraz to już nic nie wiem co wybrać. Muszę do jutra, ewentualnie do środy zamówić.
    Czy ten model Philips 55PUS7303 umożliwi mi płynne przeglądanie internetu, używanie aplikacji i przykładowo oglądanie streamów?
    Tak, ten Philips poprzez wtyczki właściwe do Androida 8,0 zapewni wszystko to co napisałeś !
  • Poziom 3  
    Panowie, ostatnia rada na szybko - muszę kupić TV najpóźniej jutro. :)
    TV rzecz święta i odkąd odkryłem NETFLIX (wzbraniałem się na siłę) to zaistniała konieczność wymiany TV. Nie chciałbym przepłacać, ale w 3 dni z 50" ambicje wzrosły do 55'' (na tym koniec). Powiedzcie proszę, który z tych trzech sprzętów będzie najlepszy - mam na myśli wydaną kasę do jakości obrazu (głoś poleci z LG SJ4):
    - Samsung 55NU7452 - 2400 zł
    - Samsung 55NU8002 - 3070 zł
    - LG 55SK8100 - 2750 zł - wiem, że IPS, ale sprawdzając wcześniejsze wątki widziałem też u Was plusy.

prośba u konkretny argument, który dla Was jest istotny. Podkreślę, że TV musi mieć stopkę po środku.
    Za 2399 zł masz najlepszy model w Europie w klasie cena do jakości:
    55C7026 z pełnym wyposażeniem.
    Z Twoich 55NU 8002.
  • Poziom 3  
    Rozważałem, ale... Największy minus to stopki rozstawione szeroko - dla mnie problem i z góry ten TV odpada. Dodatkowo model nie ma żadnego wspomagania ruchu, więc może być ciężko. Jeden z największych atutów - dźwięk, u mnie nie ma znaczenia, ponieważ podłącze soundbar.
    Pozostaje mi nadal rozkminić czy jest sens dopłacać do NU8xxx - bo jestem napalony, ale ...
  • Moderator RTV Co kupić
    Zdecydowanie Samsung 55NU8002.
    Do filmów/seriali masz VA, wysoki kontrast, brak juddera, dobrą czerń, dobry smart Tizen.
    Uniwersalny tv.
    Ma też kilka problemów, których nie ma nawet dużo tańsza konkurencja.
    Samsung ma zdecydowanie gorsze multimedia, aplikacje , nie ma DTSu, problem z napisami.
    Jeśli z tego nie korzystasz - to dobry model.