Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Fabia I 1.4MPI 2002r. - Wymiana sterownika centralnego zamka

RobertGrzelak1984 17 Mar 2019 08:20 3393 4
 • #1
  RobertGrzelak1984
  Level 3  
  Witam wszystkich.
  Spalił mi się moduł centralnego zamka, oryginalny od nowości. Miałem 4 drzwi zamykane/otwierane z 2 pilotów. Bez opcji z szybami, bez bagażnika. Awaryjne przy tym mrygaly a jak auto było zamknięte, w środku na desce migala dioda. Zamykanie/otwieranie mechaniczne drzwi kierowcy zamykało/otwierało wszystkie.

  Teraz tak - poszedłem do sklepu, poprosiłem o moduł sterowania centralnego zamka, powiedziałem że do 4 drzwi itp.
  Dostałem jakieś uniwersalne coś,
  Skoda Fabia I 1.4MPI 2002r. - Wymiana sterownika centralnego zamka
  Skoda Fabia I 1.4MPI 2002r. - Wymiana sterownika centralnego zamka
  Po wyciagnieciu starej centralki jak patrzę na nową to jest wszystko do bani. Jak z tej nowej mam podłączyć zasilanie 4ch siłowników, styczniki od zamka drzwi kierowcy, nie mówiąc już o tej durnej diodzie. Jak patrzę na alle-drogo to chyba wszystkie sterowniki tak wyglądają. A opis wyjść i sygnał wskazuje na to że te sterowniki maja chyba sterować jeszcze czymś innym po drodze?? Chociaż w instrukcji mojego nowego napisali że można obciążyć go do 15A, że steruje zamkiem elektrycznym jak i pneumatycznym.

  To jak to wreszcie jest?
  Da się to moje podłączyć do siłowników?
  Czy kupiłem moduł ZDALNEGO STEROWANIA zamka a nie właściwy moduł sterowania silownikami?
 • #3
  RobertGrzelak1984
  Level 3  
  Stary ma zupełnie inne wyjścia.
  Stary ma wyjście na 2 kable od silownika niebieski i zielony, 3 kable na krancowki drzwi kierowcy brązowy, biały, niebiesko-zielony, 2 kable do diody LED, 2 kable do przycisku programowania, 2 osobne pomarańczowe do świateł awaryjnych, 3 kable kolorowe nie podłączone, i 2 czarne nie podłączone, no i zasilanie czarny i czerwony.

  A mój ma co? Zasilanie czarny i czerwony, brązowy jeden do migaczy (jak podlacze go do tamtych dwóch pomarańczowych to świecą mi się wszystkie awaryjne przy kierunkach w lewo czy prawo (zwarcie jest). I mam dwa kable sygnał otwórz i sygnał zamknij. Gdzie niby mam podłączyć zasilanie siłowników a potem 3 kable od krancowek? Siłowniki nie działaj bez odpowiedniego przełączania krancowkami
 • #4
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  RobertGrzelak1984 wrote:
  Gdzie niby mam podłączyć zasilanie siłowników a potem 3 kable od krancowek? Siłowniki nie działaj bez odpowiedniego przełączania krancowkami


  NO widzisz podłączenie c.z. to nie pikuś.

  Z tych 6 od góry masz odpowiednio podłączyć , na siłowniki, a do brązowego dodać 2 diody 3A połączone anodami do brązowego i katodami to kierunków.
 • #5
  RobertGrzelak1984
  Level 3  
  Nowa centralka zamontowana, w uproszczony sposób, ale działa. Kupa roboty ze znalezieniem kabli.