Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik kart magnetycznych

zasoby 09 Wrz 2005 15:13 39182 28
  • Czytnik umożliwia podejrzenie jakie dane znajdują się na karcie magnetycznej. Może to być karta kredytowa, telefoniczna lub karty promocyjne z paskiem magnetycznym.
    Całość składa się z 3 części:
    komercyjnego modułu czytnika umożliwiającego poprawne wprowadzenie karty i odczytanie zawartości za pomocą głowicy - podobnie jak w magnetofonach
    interfejsu z portem szeregowym rs232 do podłączenia komputera PC
    odpowiednie oprogramowania sterującego pod Windows.
    Układ interfejsu zbudowany jest z odpowiednio zaprogramowanego mikrokontrolera AT89C2051 oraz MAX232

Artykuł + źródła w języku angielskim w załączniku

Załączniki:

Fajne! Ranking DIY
  • #2 14 Wrz 2005 18:08
    p4v3u
    Poziom 27  

witam, od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem zrobienia programatora do warszawskich kart miejskich, moze bys mi cos poradzil?

ps
    robil juz ktos ten czytnik? jaki koszt?
    jak z dostepnoscia czesci w pl?

• #3 14 Wrz 2005 22:33
    Kondzior
    Poziom 15  

A te karty nie sa przypadkiem zblizeniowe?

• #4 14 Wrz 2005 22:59
    p4v3u
    Poziom 27  

no chyba sa :/
    a to jakas roznica?
    chodzi zeby mozna bylo sobie wrzucic jakis bilet, to chyba programator ?

• #5 18 Wrz 2005 17:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Wrz 2005 00:38
    38701
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 19 Wrz 2005 16:01
    p4v3u
    Poziom 27  

a moglbys to jakos bardziej poslko opisac?

• #8 24 Lis 2005 20:26
    marcxx
    Poziom 2  

Wielkie dzięki. Przyznam że stworzenie takiego czytnika to zadanie które mnie przerasta, tym bardziej że nigdy nie miałem doczynienia z elektroniką. A teraz na studiach dostałem zadanie wykonanie takiego czytnika i ....... ;(

• #9 02 Gru 2005 11:22
    Robewit
    Poziom 25  

Układ fajny, bo korzysta z typowego czytnika kart magnetycznych używanego w systemach kontroli dostępu, szkoda że nie mozna ich zapisywać.

• #10 08 Gru 2005 18:39
    marcxx
    Poziom 2  

Kolejny raz prosze o pomoc !
    Mam pytanie: jaki układ wzmacniający znajduje sie pomiędzy głowicą odczytu a głównym układem elektronicznym. Posiadam głowicę a układ główny zrobię ale do czego podłączyć głowicę??
    PROSZĘ O POMOC !!!

• #11 08 Gru 2005 20:15
    Robewit
    Poziom 25  

Opisany w artykule układ wykorzystuje gotowy czytnik kart, jest do zdobycia w Polsce (Conrad cena powalająca - 204 PLN). Jesli masz tylko głowicę to może by zadziałało gdybyś zrobił wzmacniacze do głowic o układzie jak w magnetofonie do Commodore 64.

• #12 08 Gru 2005 21:47
    marcxx
    Poziom 2  

Ja posiadam pare czytników działających w np. w bankach. To jest prowadnica z glowicą i ( chyba ) układ wzmacniający. Nie wiem czy to może być.
    Gdzie można kupić taką prowadnicę jaka jest przedstawiona w powyższym opisie czytnika ??

Dodano po 49 [minuty]:

Ok czytnik znalazłem. Mam nadzieje, że będzie działać.
    Pozostaje zmontować układ i do dzieła. Jeśli będziecie mieli jakieś informacje dotyczące czytnika kart magnetycznych będę wdzięczny. Interesuje mnie również oprogramowanie urządzenia w BASCOM-ie tak, aby po zaprogramowaniu karty wykonywała się żądana reakcja.

• #13 27 Gru 2005 18:31
    bobi1326
    Poziom 19  

Witam. Mam problem. Posiadam kilka kart bankomatowych lecz nigdy ich nie używałem... Poprostu nie potrzebowałem i troszke sie bałem bo przecież tyle teraz głośno o jakiś przekretach związanych z tymi kartami. Lecz ostatnio coś mi sie odwidziało i chciałbym spróbować iść do sklepu i zapłacić taką kartą. Lecz mam pewnien problem. Nie pamitam do żadnej z moich kart pin'u....:( oczywiście bank może mi podesłać nowe piny lecz to wszystko trwa i wymaga wipisywania jakiś papierów. I tu jest moje pytanie: Czy mógłbym sobie odczytać jakoś pin z mojej karty?? Jeżeli tak to co potrzebuje?? Tz jaki sprzęt i jakie oprogramowanie??

Pozdrawiam Michał

• #14 08 Sty 2006 16:01
    igabriel
    Poziom 20  

niestety muszę cię zmartwić ale na karcie bankomatowej nie jest zapisany PIN , jest on zapisany w serverze firmy wystawiającej kartę i to on po włożeniu karty do np. bankomatu porównuje: numer ID karty przypisanego do pinu ,zapisanym pinem u siebie i pinem który Ty wprowadzasz w bankomacie, jeśli wszystkie sie zgadzają wtedy dopuszcza do operacji.

• #15 15 Sty 2006 13:27
    nuti
    Poziom 10  

Witam

Czy spotkał ktoś z was szanowni koledzy w jaki sposób można dobić punkty do karnetu na narty ?

• #16 17 Lut 2006 12:00
    kirby2003
    Poziom 10  

Witam.

A czy ktoś byłby w stanie napisać coś więcej na temat czytników kart zbliżeniowych?? Może jakiś schemacik, lub chociaż potrzebne do tego komponenty.

Dzięki.
    Pozdrawiam

• #18 01 Kwi 2006 00:15
    look100
    Poziom 12  

amok67 napisał:
    :-) panowie , zrobienie czytnika warszawskich kart miejskich (zbliżeniowych)
    to nie problem.Problem jest w algorytmie kodowania ważności podczas zapisu i weryfikacji (bity DFH-I,KJi,MM-G03 a także Parseuss)
    Pozdrawiam.

Przecież automaty magnetyczne są analogowe,
    a algorytmy kodowania występują w cyfrowych urządzeniach √

• #19 11 Sie 2006 15:59
    K-Paxian
    Poziom 11  

look100 mi sie wydaje ze analogowe sa same uklady zapisu/odczytu z/na karte. A same dane sa w postaci cyfrowej.
    tak jak w dyskietkach czy dysku twardym.

• #20 05 Paź 2006 03:50
    kalmar
    Poziom 1  

Witam jestem tu nowy i troche zagubiony w całym tym temacie chciałem kupic taki czytnik ze strony www.sklepwww.pl
    Czytnik kart magnetycznych z ręcznym wsuwaniem
    Seria MSR 140 Odczyt/zapis kart z paskiem magnetycznym zgodnym ze standardem ISO 7811
    Ręczne lub częściowo ręczne wsuwanie; interfejs RS-232 (dostępna wersja z interfejsem TTL)
    Dwukierunkowa praca. Dostępny w konfiguracji dla jednej, dwóch lub trzech ścieżek
    Odczytuje paski magnetyczne o wysokiej lub niskiej koercyjności (300-4000oe)
    Dioda LED wskazująca stan odczytu
    Certyfikaty CE, FCC, UL oraz cUL
    bagatela 900 złoty

z tąd pada moje pytanie do bardziej zaawansowanych uzytkowników tego forum którzy chcieli by pomóc biednemu Polakowi czy mozna gdzies kupic taką maszynke albo odpowiednik w nizszej cenie albo u kogos; ]

poprosił bym o linki albo wiadomosc na pw dziekuje serdecznie i pozdrawiam ..

• #21 08 Paź 2006 17:10
    sloma90
    Poziom 1  

czy ktos moze pokazac jak wyglada zrobione urzadzenie ?

• #22 10 Paź 2006 15:40
    bartek_kawa
    Poziom 11  

ile wynosi koszt podzespołóe i ile tam ich jest?

• #23 07 Cze 2007 00:17
    madziulek
    Poziom 16  

Witam.
    Czy ktoś bliżej się przyglądał zasadzie działania karty RFID?

• #24 23 Paź 2007 16:49
    koliba
    Poziom 2  

witam wszystkich
    chciałbym skopiowac swoją karte magnetyczną niewiem ile ma ściezek?
    i jakiego mam użyć czytnika i czy ten sam czytnik będzie mogl sluzyc do zapisu danych? jestem gotów połączyć siły w prubie skonstruowania takiego urządzenia moja karta to visa:

• #25 06 Sty 2008 11:39
    rafcio363
    Poziom 30  

Mam na sprzedaż czytnik(odczyt w postaci wykresów z karty dźwiękowej) i urządzenie do zapisu kart magnetycznych na krokówce.Info GG.

• #26 21 Lut 2010 17:38
    danio8522
    Poziom 12  

Moge dać za darmo wam taki czytnik GG 277191

• #28 24 Gru 2011 16:59
    gambineq
    Poziom 1  

Witam Panowie :) a ja mam nieco inny problem potrzebuje informacii jak usunąć z paska magnetycznego informację że jest to karta chipowa ( hybryda ) tak aby urzadzenia traktowały ją tylko jako Magnetyczną :)) dodam iż po kopii w celach edukacyjnych karta chodzi mimo wszystko na terminalach natomiast ATMy dostają ów info że jest to hybryda i jej nie akceptują ...... pilne rzetelne info w cenie :)))

• #29 16 Kwi 2013 12:41
    76_21
    Poziom 14  

Witam, czy na karcie zapisują się informację [ data rok godzina etc. ] przy doładowaniu karty np. ZTM ?

Szukaj w 5mln produktów