Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG, Amica, czy Candy?

ara295 17 Mar 2019 16:53 1830 0
    ara295
    Poziom 2  
    Witam. Noszę się z zamiarem zakupu nowej pralki. Moimi priorytetami są ładowność 7-8 kg oraz skuteczność prania. Nie zależy mi na wodotryskach chociaż gdyby były to na pewno nie będą mi przeszkadzać. Pralka będzie eksploatowana około 2 razy w tygodniu a więc nie za często. Zależy mi na tym aby podziałała te 5 lat bezawaryjnie. Na więcej się nie nastawiam. Wytypowałem trzy modele i chciałbym wiedzieć co o nich sądzicie. Liczę także na jakieś Wasze propozycje. Moje typy poniżej:
    1) LG C4 SteamSpa F2J6QY0W - Lg ma generalnie dobre opinie jeśli chodzi o względną bezawaryjność,
    2) Amica DAW 7123 DCiBT Steam Touch- w tym przypadku rozważałbym dokupienie dodatkowych 3 lat gwarancji fabrycznej za 150 zł. Boje się jednak że biorąc pod uwagę awaryjność tej marki napsuje mi ona krwi podczas pięcioletniej eksploatacji,
    3) Candy GVS 158TWHC3-S- w tym przypadku decydujące znaczenie ma silnik inwerterowy z 10 letnią gwarancją oraz 5 letnia gwarancja na całą pralkę po rejestracji na stronie producenta. Czytałem jednak że obecnie Candy to straszna chińszczyzna. Pojawiają się także głosy iż potrafi niszczyć ubrania w trakcie prania. Nadto serwis ponoć bardzo mozolnie realizuje naprawy gwarancyjne a niechciałbym w razie czego pomimo 5 letniej gwarancji nie mieć pralki przez miesiąc czasu bo będzie w naprawie.
    Ostatecznie rozważam także sprawdzoną konstrukcję Bosch WAE 2026EPL choć wydaję się ona strasznie sięrmiężna i uboga w programy do prania. Liczę na merytoryczne głosy i Wasze opnie, które pomogą mi w podjęciu decyzji. Ewentualnie jakieś inne propozycje. Budżet to max. 1700 zł.