Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia przez wifi, nieprawidłowa konfiguracja IP

17 Mar 2019 19:47 255 11
  • Poziom 4  
    Witam,
    mam laptopa Inspiron Dell, Win10, dostawca internetu Netia, po kablu łączę się bez problemu, przez wifi bardzo często jest komunikat nieprawidłowa konfiguracja IP, nie pomaga restart laptopa czy modemu, wpisywanie komend ipconfig...
    Mam także laptopa służbowego, który od razu łapie internet. To samo jeśli chodzi o telefony.
    Czy to problem z kartą sieciową? Nie bardzo wiem jak i co ustawić/ przeinstalować. Windows mówi, że urządzenie działa poprawnie, sterowniki są aktualne.
    Nie jestem biegły w te klocki. Proszę o pomoc.

• Poziom 43  
    Daj ipconfig z połączenia bezprzewodowego.

• Poziom 43  
    Ustaw dynamiczne IP dla IPv4 karty bezprzewodowej.
  • Poziom 4  
    Jak mam to zrobić? Czy to miejsce jak w skanie1 i czy o to chodzi? Czy gdzieś indziej?
    Dodam, że teraz laptop połączył się bezprzewodowo (nic nie zmieniałem) Czasem się łączy, a czasem nie . Zrobiłem dodatkowo ipconfig/ all.
  • Poziom 4  
    Jeszcze skan ustawienia protokołu ip Brak połączenia przez wifi, nieprawidłowa konfiguracja IP
  • Poziom 4  
    Hasło WPA oczywiście wpisane, to nie to...
    Po sprawdzeniu funkcję "Komputery i telefony z systemem Windows mogą wyświetlać obraz na tym komputerze" miałem już wyłączoną. Nie wiem tylko jak usunąć Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter widoczne w zrzucie zrzut ipconfig? Wyświetla mi się tylko jedna karta sieciowa.
  • Poziom 16  
    Na samej stronie Micro$oftu jest artykuł jak to wyłączyć,
    powyżej podałem bezpośredni odnośnik do niego:

guciu2 napisał:
    "Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter"

a to może być rozwiązanie:

https://answers.microsoft.com/...f3-5195-4a38-9050-82bebdd39b17

ma być "Zawsze Wyłączone", a jeśli nie zadziała...

zawsze możesz też spróbować usunąć wchodząc do Menedżera Urządzeń.
    Wyświetlasz wszystkie ukryte urządzenia klikając w menu "Widok-> Pokaż ukryte urządzenia" i usuwasz z kart sieciowych urządzenie pod nazwą "TAP-Windows Adapter -V9"
  • Poziom 4  
    TAP-Windows Adapter -V9 nie znalazłem, ale usunąłem po prostu dwie karty Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter, na razie posprzątane.
    Ciekawa rzecz z wyłączeniem funkcji, o której piszesz. U mnie jest "wyłączona", ale opcje są nieaktywne i jest komunikat "wciąż próbujemy określić możliwości funkcji". Trochę to dziwne....

Na razie połączenie wi-fi nie wariuje, ale czasem tak już było. Będę obserwować.

Zastanawiam się jeszcze czy to nie ma związku z modemem, jego ustawieniami?
  • Poziom 4  
    No cóż, problem nadal się powtarzał. Rozwiązałem go w nieco inny sposób: wyłączyłem kartę sieciową w laptopie, a kupiłem zewnętrzną na usb za 30 zł i mam połączenie. Pytanie czy warto to reklamować, bo komputer jeszcze na gwarancji ?
  • Poziom 43  
    konrad334 napisał:
    Pytanie czy warto to reklamować, bo komputer jeszcze na gwarancji ?

Tylko jeśli to mechaniczne uszkodzenie karty wifi.

Podejrzewam tu jednak winę systemu W10 - a ma on spore problemy po aktualizacjach z kartami wifi.
    Czasami pomaga reset sieci w systemie, a czasami pomaga tylko przywrócenie komputera do ustawień początkowych.