Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dobór rutera i anteny do LTE

17 Mar 2019 21:57 210 6
  • Poziom 6  
    Witam.

Szukam pomocy odnośnie wyboru rutera i anteny zewnętrznej (jeśli będzie potrzebna) najprawdopodobniej pod sieć play.
    Moje miejsce zamieszkania 51º50'51.02'' N ,21º42'16.28'' E Górzno.
    Do tej pory korzystam z internetu mobilnego z telefonu w sieci Otvarta ale prędkości nie powalają zwłaszcza w godzinach wieczornych lub gdy udostępni się internet.
    Odległość od bts play to jakieś 3km.
    U mnie w domu prędkość tego internetu nie powala jednak wystarczy że wyjdę jakieś 100m od domu aby złapać lepszy sygnał lte lte+.
    Porobiłem kilka testów na karcie RBM. Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE
    Dobór rutera i anteny do LTE

Pierwsze dwa screeny to wyniki z mojego strychu(prawdopodobnego miejsca umieszczenia przyszłego modemu)
    Trzeci screen to miejsce zaznaczone niebieskim kółkiem.(100m od mojego domu)
    Czwarty screen to test spod domu mojego kumpla(jakieś 300m od mojego domu) zaznaczonego czarnym kółkiem na mapce. Tam łapie Lte+ i nie gubi go co chwile.
    Czerwony X to osiedle na którym mieszkam.

Testy robiłem na telefonie (galaxy s8) w niedziele w godzinach 20-21.
    Jak myślicie jest szansa ściągnięcia sygnału Lte+ za pomocą rutera z anteną zewnętrzną (montowaną najprawdopodobniej na kominie).
    Z góry dzięki za pomoc.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Plus w takich lokalizacjach ledwo zipie więc w OTVARTEJ sobie nie poszalałeś. Telefon w domu łaczy się na LTE800 z BTS-a Play Górzno. sygnał dostateczny. To pasmo zasięgowe o szerokości 5 MHz więc z założenia wolne i przytkane. Te lepsze prędkości to z LTE2600, LTE2100 czy LTE1800 z tego BTS-a. BTs 5G Ready, full wypas na 4 sektorach. Więc do niego router z 3 CC CA B715 i antena Dual LTE1800-2600 MHz 17dBi z Cybertecha. Pokaż screeny z NCI w tych dwóch miejscach z LTE+, sprawdzimy jakie jest pasmo podstawowe i jakie parametry sygnału.Wejdź w MENU serwisowe Samsunga i zrób screenshot z *#0011#
  • flexghzflexghz
  • Poziom 6  
    Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE Dobór rutera i anteny do LTE

Pierwsze 3ss robione 100m od domu
    Ss 4-7 u kumpla 300m od domu
    Ostatnie 3 pod sklepem 300m(na mapce w pierwszy poście Jeżyk Market)

I zauważyłem że jeśli nie pobiera się danych to internet przeskakuje na zwykłe Lte. Ale tylko odpali się speed test czy coś co pobiera dane np Youtube to odrazu przeskakuje na Lte+.
    Wszystkie testy robione na samsungu s8 w godzinach 11:00 - 12:00 Poniedziałek.
  • Pomocny post
    Wszystkie screeny to agregacja LTE2600+2100 +800 z Górzna. W domu jako podstawowe pasmo LTE2100 i ogólnie 4 sektor na BTS-ie. dalsze ss to już z LTE2600 jako pasmo podstawowe i z pierwszego sektora BTS-a. Parametry sygnału na LTE2600 na zewnątrz dostateczne. Speedtesty OK. LTE+ czyli agregacja na DL załącza się tylko podczas aktywnej sesji z dużą prędkością. W Play możesz śmiało korzystać z internetu i BTS-a Górzno.
  • Poziom 6  
    Jakieś sugestie odnośnie modemu? Jakieś sprawdzone modele godne polecenia?

Bo anten chyba ta jeśli nic nie pomyliłem:
    https://www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna-lte-a-4g-17dbi-mimo-1800-2600mhz.html

I jeszcze "Złącze, konektor antenowy" jaki wybrać jeśli już polecacie jakiś modem.
    I ostatnie pytanie o długość kabla.
    Do jakiej mniej więcej długości kabel nie będzie tracił mocy sygnału? Bo chyba im krótszy tym lepiej.
  • Pomocny post
    Jesli chcesz skorzystać z agregacji 3 CC CA na LTE2600+2100+1800 to B715 https://www.olx.pl/oferty/q-huawei-b715/ antena OK, kabel maksimum 10m ze względu na tłumienność sygnału na częstotliwościach 1800-2600MHz, złącze SMA bezpośrednio na kablu. Jak pasma 2 CC CA LTE2600+1800 lub LTE2600+2100 to B525 i antena tak samo.
  • Poziom 6  
    Otrzymałem interesujące mnie informacje.