Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wymiana przewodu w sprężarce 400v.

18 Mar 2019 09:04 135 7
  • Poziom 8  
    Witam. Potrzebuję zmienić przewód do kompresora. I mam pytanie czy wystarczy tylko od presostatu zmienić na 5 zylowy. Czy od silnika trzeba ciągnąć 5 zylowy Do presostatu i od niego do mufy też 5 żył.?

Na chwile obecna mam 4 zyly.
  • Poziom 39  
    Witam .
    Jeżeli masz kompresor sterowany presostatem 3-fazowym, (bez dodatkowych elementów,jak stycznik na 230V ,i przykładowo kontrolki ),to wystarczy przewód 4-ro żyłowy.Wymieniając wtyczkę z 4-ro bolcowej ,na 5-cio bolcową ,przewód ochronny łączysz do zacisku PE nowej wtyczki.Nie napisałeś w jakim celu wymieniasz wtyczkę.
    Przewód ochronny musi być podłączony do silnika i presostatu.
  • Poziom 8  
    nikusert napisał:
    Witam .
    Jeżeli masz kompresor sterowany presostatem 3-fazowym, (bez dodatkowych elementów,jak stycznik na 230V ,i przykładowo kontrolki ),to wystarczy przewód 4-ro żyłowy.Wymieniając wtyczkę z 4-ro bolcowej ,na 5-cio bolcową ,przewód ochronny łączysz do zacisku PE nowej wtyczki.Nie napisałeś w jakim celu wymieniasz wtyczkę.
    Przewód ochronny musi być podłączony do silnika i presostatu.

Żadnej kontrolki nie mam. Najprostszy taki 3 fazowy. Mufa tam jest teraz 4p 16a. A w budynku 5p jest gnieździe 400v. Wymieniam bo teraz kompresor będzie pracował w firmie usługowej a nie na cele prywatne i chciałbym też aby były zachowane wszystkie normy.

I też chciałbym aby działał z różnicówka poprawnie.
  • Poziom 39  
    Tak więc jak pisałem,przewód ochronny kompresora podłącz do zacisku PE we wtyczce 5-cio bolcowej ,i będzie dobrze.
  • Poziom 8  
    nikusert napisał:
    Tak więc jak pisałem,przewód ochronny kompresora podłącz do zacisku PE we wtyczce 5-cio bolcowej ,i będzie dobrze.

Czyli przewodu nie muszę zmieniać?
  • Poziom 39  
    Oczywiście że nie,nie ma takiej potrzeby.
  • Poziom 8  
    nikusert napisał:

A no dobra. To zmieniam.

Temat do zamknięcia.
  • Poziom 8  
    nikusert napisał:

A no dobra. To zmieniam.

Temat do zamknięcia.

Dodano po 2 [minuty]:

Wymiana mufy.