Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer Tower - serwer www w sieci lokalnej

mk89rak 18 Mar 2019 11:03 120 8
  • Poziom 6  
    Witam,
    Przygotowania do zakupu serwera typu TOWER (komputer do pracy ciągłej) wymagania minimalne to 16Gb RAM, 2TB powierzchni dyskowej, system Windows Serwer np.: Essental. Serwer obsługiwać będzie wyłącznie IIS i MSSQL. Chciałbym również aby dyski pracowały w RAID. Czego powinienem szukać ?
    Aktualnie zwróciłem uwagę na:
    Serwer DELL PowerEdge T130 E3-1220v6 2x8GBub 2x 1TB SATA 3,5''
    FUJITSU PRIMERGY TX1310 M3 E3-1225v6 16GB DVD-RW RAID 0,1,10 2x2 TB SATA BC 7.2k, 1Y OS.
    Czy może jest urządzenie godne polecenia które będzie stabilnie działać przez długie lata jako serwer www w sieci lokalnej (30 komputerów), z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    UPS już jest? To nawet ważniejsze niż sam serwer...
  • Poziom 6  
    UPS będzie oddzielnym zakupem by nie obciążać aktualnego zasilania obecnego serwera.
  • Poziom 23  
    Czy zamiast RAID na talerzach nie myślałeś żeby wziąć SSD? Nie wiem jaki charakter obciążenia (ile zapisu, ile odczytu, przeważający rodzaj operacji) masz na IIS i MSSQL ale zyskasz dużo więcej niż na HDD w RAID.
  • Poziom 30  
    hindoos napisał:
    Czy zamiast RAID na talerzach nie myślałeś żeby wziąć SSD? Nie wiem jaki charakter obciążenia (ile zapisu, ile odczytu, przeważający rodzaj operacji) masz na IIS i MSSQL ale zyskasz dużo więcej niż na HDD w RAID.

Rozumiem, że nie sugerujesz porzucenie pomysłu z RAID na rzecz dysku SSD, a jest to jedynie skrót myślowy kierujący do opcji RAID na dyskach ssd zamiast na hdd
  • Poziom 6  
    Nie myślałem nad SSD. Trudno mi określić jakie to będzie dokładnie obciążenie, nie będzie duże tego jestem pewny. Serwer będzie służyć do obsługi systemu elektronicznego obiegu dokumentów który w sieci LAN będzie dostępny przez przeglądarkę (około 200 dok. miesięcznie). Nie może być postawiony na obecnym serwerze - takie wymagania przełożonych, dlatego musi być oddzielna instancja oczywiście jak najmniej kosztowna - ale stabilna. Nie są to wygórowane wymagania ponieważ jednocześnie będzie pracowało maksymalnie 15 pracowników.
  • Poziom 30  
    A myślałem nad wirtualizacją?
  • Poziom 23  
    Do 200 dokumentów miesięcznie potrzebujecie 2TB przestrzeni? Czy planujecie w przyszłości postawić na tej maszynie dodatkowe usługi?
  • Poziom 6  
    Takie wytyczne otrzymaliśmy - 2TB, 16GB oraz Windows Server. Aktualnie nie posiadam wiedzy czy będą jakieś dodatkowe usługi. System będzie funkcjonował ciągle dlatego te 2TB ma być przestrzenią na X lat w przód.
    Jeżeli uda się zakupić Windows Standard to oczywiście będzie maszyna wirtualna na serwerze postawiona. Natomiast nie mogę umieścić tego na obecnej maszynie jako VM - takie wytyczne.