Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja Bosch PIE631FB1E podłączenie

18 Mar 2019 15:38 240 4
 • Poziom 1  
  Witam
  Jak podłączyć płytę Boscha PIE631FB1E do 3 faz? Czy dobrze to zrobiłem jak na zdjęciach? Jak wygląda mostkowanie? W tym momencie jest 4-5 z mostkowany oraz 2 i 3 (chyba ten drugi nie powinien być). Czy może być kabel 5x2,5 wielodrutowy zamiast jednodrutowego? Jestem świadom zasad, ryzyka, utraty gwarancji z samodzielnego podłączania itd. Czy z tej puszki można pociągnąć gniazdko natynkowe 230V (brązowy niebieski żółty 3x2.5) pod piekarnik?
  Pozdrawiam
  Indukcja Bosch PIE631FB1E podłączeniegniazdo4..v.jpg Download (4.15 MB) Indukcja Bosch PIE631FB1E podłączeniebosch.jpg Download (4.94 MB) Indukcja Bosch PIE631FB1E podłączenieboschsc...jpg Download (4.43 MB)
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Na początek porządnie podłącz przewody pod zaciski indukcji. Absolutnie nie może być tak, że na połowie powierzchni zacisku masz przewód w izolacji. :!:
 • Specjalista AGD
  malyjasiu napisał:
  Szary odłącz, i zmostkuj 1 i 2, tak jak w instrukcji.
  Gdyby trzymać się instrukcji, to przewody przy płycie mają być podłączone tak jak są, ale mostek 2-3 ma być usunięty. Natomiast drugi koniec kabla ma być wpięty do puszki z pierwszego zdjęcia. Niebieski do niebieskiego, zielono-żółty do zielono-żółtego, przewody szary i brązowy do jednej fazy (np. do brązowego) a czarny do drugiej (do czarnego). Do trzeciej fazy (do szarego) podłączasz piekarnik. Oczywiście przyjmując, że w tej puszce kolory są prawidłowe.