Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nuforce dac 80/ Nuforce ha-200 - brzęczenie w słuchawkach

19 Mar 2019 19:16 141 6
  • Poziom 2  
    Panowie, używam Nuforce dac 80 plus dedykowany wzmacniacz Nuforce ha-200. Od jakiegoś czasu borykam się z irytującym problem w postaci brzęczenia wydobywającego się z moich słuchawek (dźwięk ten przypomina płynący prąd). Nie jest to wina słuchawek, posiadam 3 pary i z każdą zaistniała sytuacja się powtarza, gniazdka uziemione, próbowałem przepinać kable zasilające tak, ażeby w innej listwie znajdował się przewody od daca i wzmacniacza, a cała reszta była podłączona do drugiej listwy zasilanej z innego gniazdka. Na chwilę obecną wyczerpały mi się pomysły-być może spowodowane jest to moją niekompetencją, dlatego proszę o jakąś poradę.
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeżeli podłączasz ten dac do komputera przez USB może tworzy się jakaś pętla masy zbierająca zakłócenia. Można potwierdzić na próbę podłączając sygnał przez światłowód (Toslink).
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Proszę najpierw przetestować czy to jest przyczyną. Żaden, nawet złoty kabel nie pomoże, jeżeli powstaje pętla masy.
    Proszę przetestować przez światłowód. A jeżeli nie ma Pan takiej możliwości, to przez obecny kabel USB ale podłączony do laptopa zasianego jedynie z baterii (bez podłączonego zasilacza).
    Jeżeli to nie pomoże to przyczyna jest inna i będziemy myśleć dalej.
  • Poziom 2  
    Sytuacja wygląda następująco. Zaopatrzyłem się dziś w kabel optyczny i podczas próby podłączania okazało się, że brzęczenie występuje nawet w momencie, kiedy komputer nie jest połączony z dac 80 żadnym okablowaniem(ani toslink, ani usb). Postanowiłem rozkręcić wzmacniacz słuchawkowy, powodem szumów okazała się wiązka kabli, która stykała się zarówno z obudową, jak i płytką wzmacniacza (bardzo mało miejsca pomiędzy obudową a kablami). Dziękuję za poświęcony czas i za pochylenie się nad moim problemem.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Super. Gratuluję znalezienia przyczyny.
  • Poziom 2  
    Postanowiłem rozkręcić wzmacniacz słuchawkowy, powodem szumów okazała się wiązka kabli, która stykała się zarówno z obudową, jak i płytką wzmacniacza (bardzo mało miejsca pomiędzy obudową a kablami).