Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota rav4 II(2005) czy jest sens zmiany głośników przy radiu fabrycznym?

19 Mar 2019 19:22 666 8
  • Poziom 3  
    Cześć wszystkim ,
    Mam Toyotę rav4 II 2005 r. z fabrycznym audio , radio z cd , nie szczególnie je chcę zmieniać bo ma komputerek pokazujący chwilowe spalanie(a że to benzyna 4x4 stale wiec to dość istotne narzędzie jazdy) , wpadłem na pomysł żeby zmienić głośniki , wyszukałem ESK-165 z serii Energy firmy Hertz , czy moje radio da radę takie napędzić? czy w ogóle jest sens zmiany głośników przy takim radiu?

Dziękuję za pomoc:)
  • Poziom 3  
    Chyba masz rację , jeśli nie odczuję różnicy znacząco to szkoda 600pln....
  • Poziom 35  
    loli1987 napisał:
    ..nawet na filmiku jest słyszalna różnica(nie wiem jak na żywo).

Warto brać pod uwagę fakt, że sprzęt w aucie ma się sprawdzać się głównie w czasie jazdy, a nie na postoju w garażu. Dlatego nie widzę sensu topienia pieniędzy w tego typu wyposażenie do auta typowo użytkowego. A RAV4 komfortową limuzyną nie jest. Jeśli już, to wraz z wymianą warto się pokusić przynajmniej o porządne wygłuszenie. Ale na koniec i tak pozostaje pytanie, czy to ma jakikolwiek głębszy sens.
  • Poziom 9  
    Wygłuszenie to pierwsza sprawa przy wymianie głośników.Bez tego to wiadomo że brak sensu...By wszystkie plastiki w dzwiach dały by znać o sobie..
  • Poziom 3  
    Racja wygłuszyć trzeba a to już się robi dłubania dużo , nie żebym miał dwie lewe ręce ale jak mam zacząć wygłuszać i zmienić głośniki to można by się pokusić o zmianę radia na porządną stację 2din i tu się robi koszt i jak na początku kolega napisał RAV4 nie jest limuzyną i studia audiofilskiego się nie zrobi.
    Dlatego od początku pytałem nad podmianką samych głośników......

Dzięki wielkie za podpowiedzi.
  • Poziom 3  
    Troszkę odgrzeję temat a więc trafiły mi się darmowe twitery Hertza po zamontowaniu do fabrycznego wszystkiego okazało się że muzyka brzmi krystalicznie , poprawiło się o 400%!
    Teraz pytanie czy jak zamontuje do tego głośniki niskotonowe to stracę środkowe pasmo? czy do twiterów lepiej wsadzić dwudrożne?

Dzięki za odpowiedzi