Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota rav4 II(2005) czy jest sens zmiany głośników przy radiu fabrycznym?

nec28 19 Mar 2019 19:22 1725 8
    nec28
    Level 4  
    Cześć wszystkim ,
    Mam Toyotę rav4 II 2005 r. z fabrycznym audio , radio z cd , nie szczególnie je chcę zmieniać bo ma komputerek pokazujący chwilowe spalanie(a że to benzyna 4x4 stale wiec to dość istotne narzędzie jazdy) , wpadłem na pomysł żeby zmienić głośniki , wyszukałem ESK-165 z serii Energy firmy Hertz , czy moje radio da radę takie napędzić? czy w ogóle jest sens zmiany głośników przy takim radiu?

Dziękuję za pomoc:)
    nec28
    Level 4  
    Chyba masz rację , jeśli nie odczuję różnicy znacząco to szkoda 600pln....
    Mobali
    Level 39  
    loli1987 wrote:
    ..nawet na filmiku jest słyszalna różnica(nie wiem jak na żywo).

Warto brać pod uwagę fakt, że sprzęt w aucie ma się sprawdzać się głównie w czasie jazdy, a nie na postoju w garażu. Dlatego nie widzę sensu topienia pieniędzy w tego typu wyposażenie do auta typowo użytkowego. A RAV4 komfortową limuzyną nie jest. Jeśli już, to wraz z wymianą warto się pokusić przynajmniej o porządne wygłuszenie. Ale na koniec i tak pozostaje pytanie, czy to ma jakikolwiek głębszy sens.
    loli1987
    Level 9  
    Wygłuszenie to pierwsza sprawa przy wymianie głośników.Bez tego to wiadomo że brak sensu...By wszystkie plastiki w dzwiach dały by znać o sobie..
    nec28
    Level 4  
    Racja wygłuszyć trzeba a to już się robi dłubania dużo , nie żebym miał dwie lewe ręce ale jak mam zacząć wygłuszać i zmienić głośniki to można by się pokusić o zmianę radia na porządną stację 2din i tu się robi koszt i jak na początku kolega napisał RAV4 nie jest limuzyną i studia audiofilskiego się nie zrobi.
    Dlatego od początku pytałem nad podmianką samych głośników......

Dzięki wielkie za podpowiedzi.
    nec28
    Level 4  
    Troszkę odgrzeję temat a więc trafiły mi się darmowe twitery Hertza po zamontowaniu do fabrycznego wszystkiego okazało się że muzyka brzmi krystalicznie , poprawiło się o 400%!
    Teraz pytanie czy jak zamontuje do tego głośniki niskotonowe to stracę środkowe pasmo? czy do twiterów lepiej wsadzić dwudrożne?

Dzięki za odpowiedzi