Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmiar obudowy i bass reflexu w głośniku bt

19 Mar 2019 21:46 147 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry. Jestem nowy na forum i potrzebuje małej pomocy. Zawsze chcialem samemu zrobic glosnik bt ( przenosny tylko na kabel rozmiarow wiekszego monitora glosnikowego), troche poczytalem i poogladalem na temat wykonania go, ale stwierdziłem że warto dobrze dobrac rozmiar obudowy i bassreflexu mimo ze czesc ludzi nie zwraca na to wiekszej uwagi. Kupiłem niedawno głośniki samochodowe jbl stage 8602 bo byly za pol ceny powystawowe za nieco ponad stówke. Chce ułatwić projekt wiec nie chcialem sie bawic w zwrotnice i akumulatorki. Mysle nad kupnem jednego ze wzmacniaczy(oba maja 2x50w przy czym w jednym jest napisane ze dla 4Ω ta moc ale wszystkie graja z 4 Ω). 55 i 89 zl. Taka plytka na allegro.
    Za 99zl jest jeszcze 2x120w ale mysle ze to za mocny. Bedzie uzywany w pokojach okolo 12-18m kwadratowych. Za zasilacz by poslużyła ładowarka do laptopa dell (orginalna) 19v 90w mocy ktora mam w piwnicy.
    Parametry glosnikow: 6×8 cali (152×203 mm) , 60w rms, 91dB, 4Ω.
    Prosiłbym o doradzenie czy to ma rece i nogi oraz przede wszystkim ile litrow powinna miec obudowa oraz jak dlugi i szeroki bass refleks powinien miec. Sluchac bede glownie muzyki elektronicznej/trapu. Za dobre wyliczenie moge wyslac drobny napiwek. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Nie ma to sensu. Czy to bt czy nie, głośniki samochodowe do domu po prostu się nie nadają. Jak już masz to zrób na próbę obudowę zamkniętą po 20 litrów na głośnik. W BR się nie baw. Coś tam może zabrzęczy
  • Poziom 2  
    20 litrow na glosnik to masz na mysli dwie sztuki tych glosnikow na jedno pudlo? Suma sumarum kupilem te glosniki w media markt i mam jeszcze z 3 tygodnie na zwrot. Przyznam sie szczerze ze mialem to zrobic komus jako taki orginalny prezent bo ta osoba chciala glosnik na bt. A nw przy okazji czy jakis glosnik za okolo 200 stowki na bt zagra lepiej.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kolumny, które były DIY, bardzo podobają się żonie, bo zaspokajają koty. Uwielbiają drapać filc. W dodatku były prawie za darmo, koszt specjalnych drapaków porównywalnych rozmiarów to 600 złotych. Dołączam do nich płytkę 2x50W, zasilacz przemysłowy 24V 120W.
    Dość tego offtopu.

Głośniki samochodowe nadają się do małych powierzchni. Mają wtedy ładny bas. Przy większym pokoju takim powyżej 9m2 zaczynają się schody. Znika bas itp. Ale może coś dadzą z siebie. Zaleta takich małych wzmacniaczy z aliekspresów to jest to, że maja dużą moc. Ale jak nie masz odpowiednich akumulatorów to wzmacniacz bluetooth na np. ogniska mija się z celem. Po prostu zwykły głośnik aktywny możesz zrobić z BT.

Te samochodówki to trzebaby przez kondensator wysokotonówki wpiąć. Włożyć do obudowy 7x9x8 cali. I sprawdzić jak zagrają.

Kup na Allegro albo OLX jakieś rasowe monitory Quadrale Phase Zero, Tannoye, Cantony. Do jednego zamontuj wzmacniacz dodaj na USB moduł BT. Jakość dużo lepsza niż na samochodówkach. Pomyśl, że do samochodówek musisz jeszcze ładne elipsy wyciąć.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Stwierdziłem że narazie sobie dam z tym spokój a te glosniki oddałem.