Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL65070R - woda w hydrostacie+brak odpompowywania wody

swep01 19 Mar 2019 22:23 3129 6
 • #1
  swep01
  Level 9  
  Witam.
  Szukam podpowiedzi gdzie może leżeć problem ze zmywarką jak w tytule. Od jakiegoś czasu (ponad rok) borykałem się z problemem nieukończonych programów zmywania. Co kilkanaście zmywań na różnych programach zmywarka przerywała cykl najczęściej w trakcie odpompowywania wody przed suszeniem. Sporadycznie pojawiały się wycieki do wanny pod zmywarką. Doraźnie pomagały czyszczenia układu hydrostatu, rozpięcie wężyka, demontaż uchwytu hydrostatu, samego hydrostatu i przedmuchanie wszystkiego pompką. Po ponownym montażu hydrostat z uchwytem ustawiałem lekko pod kątem opierając o obudowę (nie mocowałem go w otworach do tego przeznaczonych). Całość pomagała na kilkanaście zmywań i powtórka.

  W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się wycieki, najpierw przez wężyki przelewowe, poźniej przy drzwiach. Po kolejnym czyszczeniu był spokój na jakiś czas i sytuacja się powtarzała a coraz częściej. Przedwczoraj pojawił się nowy objaw...

  Przy starcie programu zmywarka zwykle załączała pompę odprowadzającą wodę na moment i pobierała wodę. Teraz pompa nie załącza się, a zmywarka bierze wodę od razu, następnie po pierwszej fazie zmywania nie odpompowuje wody, pompa nie wydaje dźwięku - charakterystycznego buczenia tylko bardzo stłumiony i nie odprowadza wody. Załączając ją poprzez awaryjne odprowadzanie raz załącza się, innym razem nie. Po rozebraniu hydrostatu w środku była woda. Czy woda może się tam znajdować, a objawy mogą wskazywać na padnięty hydrostat? Pompa odprowadzająca raz się załącza, innym razem nie tak jakby "nie wiedziała kiedy odpompowywać wodę". Koledzy możecie coś podpowiedzieć?
  Zmywarka Electrolux ESL65070R - woda w hydrostacie+brak odpompowywania wodyIMG_85..JPG Download (28.29 kB) Zmywarka Electrolux ESL65070R - woda w hydrostacie+brak odpompowywania wodyIMG_85..JPG Download (61.9 kB)
 • #3
  swep01
  Level 9  
  Chupacabra wrote:
  Woda nie ma prawa znajdować się w hydrostacie. Wskazuje to na jego rozszczelnienie, przez co powietrze zostaje wypchnięte i zastąpione wodą.
  Czyli na początek Hydrostat do wymiany... Pytanie tylko czy jego rozszczelnienie może powodować wariacje pompy usuwającej wodę?
 • #5
  swep01
  Level 9  
  Chupacabra wrote:
  Tak, może powodować wariacje pompy spustowej. Wymień na początek hydrostat.


  Hydrostat wymieniony nadal to samo. Pompa odprowadzająca raz się załącza a raz nie. Aktywuje ręcznie przycisk antyzalaniowy i wyglada to tak, że raz na 3-4 wciśnieniacia pompa zaczyna pracować normalnie-wydaje dźwięk, bucznie, które jest charkerystyczne dla jej normalnej pracy a pozostałe 3 razy taki bardzo stłumiony dźwięk i nie wypompowuje. Gdzie szukać dalej?
 • #7
  swep01
  Level 9  
  Ok postaram się to nagrać i wrzucę.
  Tak na marginesie to muszę jeszcze zapytać o kalibrację serwisową. Należy ją przeprowadzić po wymianie hydrostatu?
  Edit:
  Wczoraj wykonałem jeszcze parę prób zmywania i pompa zaczęła się załączać jednak cały czas chce wypompowywać wodę.
  Przy programie krótkim(30 min) załączyła się chyba z 6-7 razy poczym program ruszył.
  Mył niby normalnie (sądząc po odgłosach jednak przy pierwszym odpompowaniu pompa załączała się kilkanaście razy i prgram nie mógł przejść dalej.

  Bład żaden nie był wyświetlany...