Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Modem Inea a podłączenie do własnego routera

19 Mar 2019 23:01 5448 10
 • Level 9  
  Witam serdecznie,

  Niedługo będę abonamentem Inea i w związku z tym zaoferowali mi modem Nokia G-240W-A lub Alcatel-Lucent.
  Oczywiście modem posiada 4x wejście LAN, ale z doświadczenia wiem, że Inea posiada tylko jeden aktywny port LAN. Reszta jest po blokowana.
  (Może coś się zmieniło dla tych modeli - nie wiem).

  Moje pytanie jest, czy ktoś ma podobne doświadczenie, lub po prostu wie, czy jeśli dołożę do tego modemu switch/router a następnie do aktywnych portów routera podłączę DEKODER przez RJ45 oraz np. komputer stacjonarny, to czy wszystko będzie współgrać?
  Obawiam się sytuacji, w której po podłączeniu routera bądź switcha do ISP, a następnie podłączenie dekodera poprzez router a nie bezpośrednio do modemu od ISP, telewizja może nie działać.
  Czy w tym przypadku rozwiązaniem sytuacji jest ustawiony router w trybie bridge?

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Level 13  
  To połączenie dekodera to telewizja kablowa? (Jeśli tak to niestety niewiem) Ale jeśli jest to coś w stylu NC+ GO to powinno wszystko działać
 • Level 9  
  @WarningDeadPL tak to telewizja kablowa. Z tego co się dowiedziałem od nich to dekoder (jakiś firmy ADB) odbiera sygnał z modemu za pomocą WiFi o częstotliwości 5Ghz, jednakże z uwagi na to że modem będzie znajdować się w metalowej puszce to sygnał na pewno będzie tłumiony, stąd pytanie o podłączenie go za pomocą RJ-45. Handlowiec zapewniał mnie, że jest możliwość podłączenia go za pomocą kabla, ale w tym momencie niepokoję się tym, że tylko jeden port w modemie będzie dostępny i trzeba będzie tą sieć rozszerzać.
 • Helpful post
  Level 13  
  Jeśli masz blisko do ptk. sprzedarzy Inei to zawsze możesz podejść i zapytać. Ja niestety w kwestii telewizji kablowej się nie znam.
 • Level 9  
  @WarningDeadPL źle napisałem, to jednak telewizja cyfrowa. Napisałem do Inei w tej sprawie, czekam na odpowiedź już drugi dzień i mam nadzieję że udzielą mi jakiejś odpowiedzi ;)
 • Network and Internet specialist
  7Frihu wrote:
  źle napisałem, to jednak telewizja cyfrowa.

  Inea to kablówka - więc to tv kablowa.
  Tv cyfrowa jest rodzajem transmisji sygnału a nie określeniem operatora :P

  Co na temat tego z czym się zmagasz mówi instrukcja obsługi tego modemu operatora?
 • Level 9  
  @KOCUREK1970 Z tego co się dowiedziałem podczas rozmowy z konsultantem, który przedstawiał mi ofertę to sygnał do dekodera będzie przekazywany za pomocą WiFi, nie ma możliwości przesyłu poprzez kabel koncentryczny, dlatego uznałem że to cyfrówka a nie kablówka :)
  Co do instrukcji obsługi to posiadają oni dwustronnicową instrukcję wyjaśniającą co oznacza jaka dioda na modemie, a manual dla dekodera nigdzie nie występuje u nich na stronie...
  Gdybym wiedział od nich, że teraz nie blokują portów LAN na modemie i w tym przypadku wszystkie będą do dyspozycji, nie byłoby problemu, ale aktualnie w moim miejscu zamieszkania posiadam jeden modem od nich który niestety posiada porty poblokowane i mam złe przeczucia co do tej sytuacji :)
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  @7Frihu
  Netgear GS105 lub Netgear GS108 - powinien załatwić sprawę.

  Mnie bardziej zastanawia taki zapis w tej skróconej instrukcji:
  "W celu weryfkacji prędkości łącza należy podłączyć się do modemu bezpośrednio za pomocą przewodu RJ45 pod złącze LAN1. Tylko ten rodzaj połączenia umożliwia osiągnięcie pełnego wykupionego pakietu".

  Czyli wychodzi, że tego Netgeara dajemy pod LAN1 do tego ich routera a resztę sprzętów pod Netgeara do pozostałych portów.

  Choć tu jest info, że net, tv i wszystkie usługi są na wszystkich portach LAN (czy w ich sprzęcie to głowy nie dam), ale w linku info, że TEN router to obsługuje:
  https://fccid.io/2ADZRG240WA/User-Manual/User-Manual-3068923
 • Level 9  
  @KOCUREK1970 z pewnością tak.
  Otrzymałem następującą informację z Inei:
  Quote:
  Dzień dobry,

  uprzejmie informuję, że zgodnie z opinią działu technicznego to ilość udostępnionych portów zależy od wykupionych usług. Usługi Internet z WIFI - wszystkie porty aktywne. Usługa Internet bez wifi - port 1 pod Internet, pozostałe pod HiWay. Usługa Telewizja bez Internetu - porty 1-4 pod HiWay.

  Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość podłączenia routera pod port internetowy. Wówczas konfiguracja sprzętu leży po stronie Klienta.


  Trudno wywnioskować z tego co będzie jeśli mam TV + Internet z WiFi.. Czy port 1 będzie tylko na LAN czy tylko na TV..
 • Network and Internet specialist
  Fakt, opisali to tak, że w sumie nic nie wiadomo.

  Ale nie ma co, tylko zamówić usługi i wtedy konkretnie będziemy wiedzieć na czym stoimy.
  Wcześniej nie ma się tym co zamartwiać.
 • Level 9  
  W czwartek będzie monter to się wszystko wyjaśni. Jak będzie tak jak powinno, czyli jeden port na dekoder reszta na Internet to będzie bajka.
  Temat na ten moment rozwiązany.