Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Bosch Maxx7 Familyline WAE2046FPL nie odpompowuje wody.

19 Mar 2019 23:18 1659 12
 • Level 4  
  Witam.
  W skrócie; pralka przestała wypompowywać wodę, więc po wyjęciu z niej prania wodę spuściłam wężykiem spustowym. Pralkę "położyłam" na drzwiczkach, odpięłam wąż dochodzący do pompy, wyczyściłam. Odpięłam wąż od bębna (czarny gruby przewód z piłeczką w środku), ale nic tam nie było. Wąż odprowadzający wodę przedmuchałam ,filtr wyczyściłam jako pierwszy. Nic nie zapychało odpływu wody. Skrzydełka pompy obracają się prawidłowo. Jednak po podłączeniu pralki i włączeniu pralki na super krótki, pralka nabiera wody, pierze , po czym pompa zaczyna burczeć, buczeć, jednak woda nie jest odpompowywana, a zgodnie z programem pralka dobiera wodę do płukania, płucze. Wirowanie jest, ale pralka wiruje mokre pranie, nie oddając wody. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • Helpful post
  Level 20  
  Pralka nie ma prawa włączyć wirowania z wodą w bębnie bo już jej nie złapiesz. Wyjdzie z drzwiami :D Spuść wodę, wyjmij filtr i włącz na wirowanie popatrz czy pompa się kręci. A przypadkiem wody nie pobiera więcej niż zawsze?
 • Helpful post
  Level 41  
  Z Twojego opisu wynika, że silnik pompy spustowej jest już zbyt wyesploatowany i dlatego pralka nie potrafi odprowadzić wody. Gdy w takim silniku powstaną luzy to będzie on pracował na sucho, ale pod naporem wody nie ruszy.
  Wiesz już jak położyć pralkę by dostać się do pompy więc z naprawą powinnaś sobie poradzić: https://north.pl/karta/pompa-odplywowa-komple...2046fpl-23--bosch--1bebs,5L1-EZ-CMMP-JKA.html
  Można również zakupić sam silnik: https://www.gosdom.com.pl/produkt/9468/pralki...lnik-pompy-4-zatrzask-kostka-przod-bosch.html lub zamiennik kompletnej pompy na znanym portalu aukcyjnym.
  Wyczyść również kubek hydrostatu i sprawdź drożność wężyka hydrorstatu czyli to białe naczynie widoczne na zdjęciu: https://north.pl/karta/waz-polaczeniowy--bebe...alki-bosch-wae2046fpl-23,81X-5G-CMMP-JKA.html
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • Level 20  
  Powodem może być luz na panewkach, powoduje przyciągnięcie wirnika do stojana i w efekcie brak obrotów i buczenie oraz brak pracy. Bez napięcia może się kręcić swobodnie.
 • Level 4  
  W odpowiedzi; pralka zatrzymuje wodę w trakcie i po wirowaniu, drzwi jej nie "wypuszczają". Spuszczam ją potem wężykiem spustowym.
  Sprawdziłam już wszystkie węże i zbiorniczki...;) Wczoraj "kładłam" ją piąty raz w ciągu trzech dni,bo ciągle mi się wydawało,że coś przeoczyłam.
  W związku z radą Kenworth 18 mam pytanie: wskazana pompa jest tą,którą potrzebuję. Czy warto ryzykować zamiennik pompy? Czy wymiana samego silnika wystarczy? Pralka jest wysoce eksploatowana i nie chciałabym powielać kosztów.
 • Level 20  
  Śmiało sam silnik, może być zamiennik.
 • Level 4  
  Znalazłam właśnie w serwisie AGD stacjonarnym (na telefon) pompę wg parametrów i okazuje się, że kosztuje 70zł. Pan twierdzi,że nowa, w kartonie, oryginał. Czy to możliwe, że taka rozbieżność cen, bo w necie kosztuje 260zł....Do serwisu mam 60 km, właściwie na "już". Samego silnika nie mają...
 • Helpful post
  Level 20  
  Śmiało sam silnik, może być zamiennik.
 • Level 41  
  Tutaj jeszcze w lepszej cenie: https://www.gosdom.com.pl/produkt/9469/pralki...ompy-4-zatrzask-kostka-przod-kwadr-bosch.html
  Możesz podejść do najbliższego sklepu z częściami do AGD, ale musisz mieć orginalną pompę ze sobą i może uda się dobrać pasujący silnik jeśli kwestia jest pilna. Niestety w takim wypadku może być konieczność przeróbki przyłącza elektrycznego pompy na takie końcówki: https://bartsoft.pl/nasuwka-konektor-zenski-63mm-z-zaczepem-p-51.html
 • Level 4  
  Wymontowałam i rozebrałam starą pompę (na nową muszę poczekać). Wyciągnęłam środek (ta część do której przymocowany jest wirnik) i okazało się, że w środku jest pełno szlamu...Czy jest szansa, że jak to wyczyszczę to pompa będzie działać? Pytam z ciekawości, bo nowa i tak przyjdzie w piątek.
 • Helpful post
  Level 41  
  Nic to nie da. Silnik pompy zakończył ciężki żywot i musi zostać zastąpiony nowym.
 • Home appliances specialist
  Kenworth 18 wrote:
  Wiesz już jak położyć pralkę by dostać się do pompy
  Nie wie, bo:
  Mechanizatorka wrote:
  Pralkę "położyłam" na drzwiczkach
  Jeżeli już, to pralkę kładzie się na plecach (tak, żeby nie uszkodzić węży) lub opiera się o ścianę pod kątem ok. 45°, ale trzeba zadbać o to by nie zjechała. W tej pralce dostęp do pompy jest po zdemontowaniu przedniej ściany.
 • Level 4  
  Zhudomel : wiem,że pralkę opiera się o ścianę, pod kątem 45-ciu stopni,ale ponieważ nie miał mi kto pomóc, to na swój rozum położyłam ją na drzwiczkach, tyle, że też nie na płasko, ale na stercie prania. Tak było łatwiej, szybciej i nie ryzykowałam, że będę miała problem ze zdjęciem przedniej ściany, bo film który obejrzałam na you tubie wskazywał na konieczność zdjęcia fartucha....Wyższa szkoła jazdy. ;) Węży nie uszkodziłam. :)

  Dodano po 3 [minuty]:

  Informuję, że dziś dotarła nowa pompa :) Wymieniłam, wstawiłam pranie, nic nie cieknie, ale czekam, bo dopiero zaczęła prać.

  Dodano po 42 [minuty]:

  Nowa pompa - strzał w dziesiątkę. Wszystko działa prawidłowo. :)
  Dziękuję za rady - nieoceniona jest Wasza pomoc :)
  Pozdrawiam.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Wymiana pompy odpływowej.