Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia III NJ3 - Schemat złącza zegarów i manetki komputera

20 Mar 2019 08:14 465 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    poszukuję schematu lub informacji, jaką wiązkę potrzebuję dorobić i jak podłączyć w przypadku dodania komputera pokładowego z manetką w Skoda Fabia III.

Manetkę już dodałem, komputer włączyłem ale przyciski nie działają.

W gnieździe, do którego podpina się manetkę są 3 miejsca na piny, w gnieździe zegarów tych pinów jest jeszcze więcej.

Wiem już na pewno, że NIE jest to tak samo jak w Polo/Ibiza, gdyż złącze zegarów w Fabii ma 18 pinów.

Udało mi się porobić różne zdjęcia wtyczek, może coś to komuś podpowie: https://drive.google.com/open?id=1_AUcxdl5uX2blPqFDW2jPbgPx4sm8Zxd

Kolejna sprawa, jak otworzyć wtyczkę zegarów, tę z fioletowym zapięciem, żeby dołożyć tam piny?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    A skąd masz informację że wiązkę trzeba podłączyć do "zegarów", co to znaczy komputer włączyłem ?
  • Poziom 2  
    Cześć udało się dokończyć i wszystko działa?
  • Poziom 9  
    Witam, a możesz napisać co i jak podłączyłeś, bo mam ten sam problem w rapidzie. We wtyczkę manetki wycieraczek brakuje 3 kabli i pojęcia nie mam gdzie mają iść. Vcdsem uruchomiłem wskazanie zasięgu. Wymieniłem manetki, ale tak jak przewidywał nie zmieniają wskazań komputera.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Schematu nie mam ale popytam bo kabelki ogarniał mi gościu z forum clubskody o niku koleś ale gdzieś mi się przewinoł ostatnio poszukam i wyśle jak coś A pytaj na forum.
  • Poziom 9  
    A to znam go. Na tygodniu zamierzam się do niego odezwać w tej sprawie i w sprawie tempomatu.
    Dzięki za info