Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka Electrolux ERF3301 AOW - zbiera się dużo wody

20 Mar 2019 12:13 240 5
  • Poziom 18  
    Problem jest następujący - cały czas przelewa się zbiorniczek z tyłu lodówki, za dużo wody zbiera się ze skroplin.
    Czy może to być kwestia ustawień lodówki?
  • Specjalista AGD
    Pierwsze co to sprawdź dukt odpływowy. Może coś zasyfiło
    Inna opcja to uszkodzona uszczelka drzwi i zbyt dużo powietrza (wraz z parą wodną) wchodzi do komory. Jeśli masz ustawione temp. na minimum to proces zeskraplania się wody będzie nasilony
  • Poziom 13  
    Zgadza się. Czesto tak się dzieje że uszczelka nie dolega dokładnie np zrobiło się choćby lekkie wgłębienie w uszczelce. Można to sprawdzić w prosty sposób. Wystarczy kartke z zeszytu włożyć tam gdzie ma przylegać uszczelka i przesuwać ją. Jak będzie zbyt luźno się przesuwać to uszczelka do wymiany. Drugi powód to może być agregat który za słabo odprowadza ciepło.
  • Specjalista AGD
    fajrant06 napisał:
    to może być agregat który za słabo odprowadza ciepło.
    Bardzo mi przykro ale agregat, a dokładnie kompresor nie służy do odprowadzania ciepła. Do tego służy skraplacz (czyli radiator), który jest umieszczony z tyłu nad sprężarką.
  • Poziom 13  
    Robo-technical napisał:
    fajrant06 napisał:
    to może być agregat który za słabo odprowadza ciepło.
    Bardzo mi przykro ale agregat, a dokładnie kompresor nie służy do odprowadzania ciepła. Do tego służy skraplacz (czyli radiator), który jest umieszczony z tyłu nad sprężarką.

Gdyby kolega był domyślny to wiedziałby o co mi chodzi:
    http://blog.technikan.pl/gaz-z-lodowki-jest-trujacy/
  • Poziom 18  
    Dukt wodny drożny, a uszczelkę sprawdzę.

Dziękuje za sugestie.