Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux FlexCare otwierana od przodu - dziwny dźwięk przy pompowaniu wody

20 Mar 2019 13:26 120 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z pralka. Jak w tytule. Zaczęło się od tego że pierwszy raz czyściłam w niej filtr. Otworzyłam , wylała się woda, umyłam filtr i zamknęłam go źle. Nie zauważyłam luki . Włączyłam pralkę, przy pobieraniu wody zaczęła dziwnie pracować. Przestraszona czym prędzej wyłączyłam więc nie wiem czy pobierała wodę czy nie i co mogło być dalej. Poprawiłam filtr. Siedzi już ok solidnie natomiast dźwięk wydaje taki sam. Czy coś mogło się zapowietrzyc? Proszę o pomoc..
  • Poziom 13  
    Przy czyszczeniu filtru niemożliwe jest żeby coś się uszkodziło. Choćby nawet był źle dokręcony to jedyne co mogłoby się stać to tylko tyle że woda by się wylewała z pralki z filtra. Musi być inna przyczyna. Za mało danych jest jak np: jaki to był dźwięk, skąd się wydobywał, czy ten dźwięk był zaraz po włączeniu pralki czy już trochę później.
  • Poziom 2  
    Rozumiem, poprostu pojawił się po czyszczeniu filtra więc z tym to powiazalam. Dźwięk jest odrazu po wlaczeniu, ciche, głębokie buczenie, a było głośniejsze, pulsacyjne pompowanie wody . Nie wiem czy spróbować poczekać co się stanie dalej ale tak czy siak. Dźwięk jest niepokojący. Wyraźnie inny
  • Poziom 13  
    Pompowanie wody? A pralka nie jest może ustawiona od razu na wypompowanie wody? Bo jak tak to pralka od razu włącza pompę żeby wylać wodę której nie ma. A bez wody pompę wtedy głośniej słychać. Proszę jeszcze raz odkręcić ten filtr i sprawdzić czy przypadkiem w środku nie spadło te "skrzydełka" od pompy co wylewają wodę. W niektórych pralkach potrafią same wypaść i stąd mogą być te dźwięki.
  • Poziom 38  
    Sprawdź na jakimś krótkim programie prania może być bez odzieży czy pralka pracuje poprawnie i podaj model urządzenia. Możliwe, że doszło do zalania połączeń elektrycznych itp.