Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux FlexCare otwierana od przodu - dziwny dźwięk przy pompowaniu wody

basiekk.7 20 Mar 2019 13:26 258 4
    basiekk.7
    Level 2  
    Witam, mam problem z pralka. Jak w tytule. Zaczęło się od tego że pierwszy raz czyściłam w niej filtr. Otworzyłam , wylała się woda, umyłam filtr i zamknęłam go źle. Nie zauważyłam luki . Włączyłam pralkę, przy pobieraniu wody zaczęła dziwnie pracować. Przestraszona czym prędzej wyłączyłam więc nie wiem czy pobierała wodę czy nie i co mogło być dalej. Poprawiłam filtr. Siedzi już ok solidnie natomiast dźwięk wydaje taki sam. Czy coś mogło się zapowietrzyc? Proszę o pomoc..
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    fajrant06
    Level 13  
    Przy czyszczeniu filtru niemożliwe jest żeby coś się uszkodziło. Choćby nawet był źle dokręcony to jedyne co mogłoby się stać to tylko tyle że woda by się wylewała z pralki z filtra. Musi być inna przyczyna. Za mało danych jest jak np: jaki to był dźwięk, skąd się wydobywał, czy ten dźwięk był zaraz po włączeniu pralki czy już trochę później.
    basiekk.7
    Level 2  
    Rozumiem, poprostu pojawił się po czyszczeniu filtra więc z tym to powiazalam. Dźwięk jest odrazu po wlaczeniu, ciche, głębokie buczenie, a było głośniejsze, pulsacyjne pompowanie wody . Nie wiem czy spróbować poczekać co się stanie dalej ale tak czy siak. Dźwięk jest niepokojący. Wyraźnie inny
    fajrant06
    Level 13  
    Pompowanie wody? A pralka nie jest może ustawiona od razu na wypompowanie wody? Bo jak tak to pralka od razu włącza pompę żeby wylać wodę której nie ma. A bez wody pompę wtedy głośniej słychać. Proszę jeszcze raz odkręcić ten filtr i sprawdzić czy przypadkiem w środku nie spadło te "skrzydełka" od pompy co wylewają wodę. W niektórych pralkach potrafią same wypaść i stąd mogą być te dźwięki.
    Kenworth 18
    Level 41  
    Sprawdź na jakimś krótkim programie prania może być bez odzieży czy pralka pracuje poprawnie i podaj model urządzenia. Możliwe, że doszło do zalania połączeń elektrycznych itp.