Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung 32 cale ... kurła panie

zdzich42 20 Mar 2019 22:34 1590 8
 • #1
  zdzich42
  Poziom 40  
  Przychodzę do gościa i pada pytanie Co może być uszkodzone? Odwracam TV w międzyczasie i odpowiadam -zasilacz. Kurła panie jeszcze pan nie otwarł a już "zasilacz, zasilacz" co tam na tylnej ściance jest to napisane? No... odpowiadam.
 • TermopastyTermopasty
 • #3
  gabik001
  Poziom 37  
  Domyślam się ze zdjęć (trochę niewyraźnych) że temperatura kondensatora została przekroczona i stąd to wypalenie w tylnej ściance.
 • TermopastyTermopasty
 • #4
  geco
  Poziom 25  
  Ten typ tak ma . Wymieniłem chyba z 10szt tych kondensatorów 150u/450V. Efekt zawsze taki sam wypalona obudowa.
 • #5
  398216 Usunięty
  Poziom 43  
  geco napisał:
  Efekt zawsze taki sam wypalona obudowa.
  Szacun dla konstruktora tego TV. Ile to się trzeba naliczyć nakombinować, żeby w każdym egzemplarzu uzyskać dokładnie taki sam efekt celowego starzenie się elementów... :)
  Kiedyś trafiło do mnie kilkanaście DVD Philipsa (;) ) w każdym objawy były dokładnie takie same - świeciła się tylko diodka St-by i nic ponadto - żaden switch nie działał, wyświetlacz martwy, brak jakiejkolwiek reakcji. Okazało się, ze cyna na płycie z wyświetlaczem i wszystkimi switchami i prockiem polutowana była ... czymś przypominającym cynę. Po polutowaniu normalną cyną DVD ruszały jak nowe. W tym "moim" wypadku szacunek należy się dla chemika, który dobrał skład cyny... :)
 • #6
  kris8888
  Poziom 32  
  geco napisał:
  Ten typ tak ma . Wymieniłem chyba z 10szt tych kondensatorów 150u/450V. Efekt zawsze taki sam wypalona obudowa.

  Już pomijając fakt tych trefnych kondensatorów to "podziwiam" konstruktorów tego TV, że zaprojektowali go tak, że ten problematyczny element niemalże styka się z plastikową obudową TV. Temperaturę musi osiągać całkiem sporą skoro ładnie topi ten plastik.

  Trochę się przeliczyli z tym świadomym postarzaniem produktu bo to już grozi pożarem.
 • #7
  GanCegall
  Poziom 35  
  Może po prostu błąd konstrukcyjny, nie ma ludzi idealnych, szkoda że autor ukrył model TV choć niewątpliwie model starszy od węgla.
 • #9
  zdzich42
  Poziom 40  
  Ano fotka jakoś nie wyszła ostro. Usterka kondensatora po mostku wydarzyła się pewnie każdemu z Was. Klient jednak "bystrzak" i raczej na to chciałem zwrócić uwagę pisząc Kurła panie jeszcze pan nie otwarł a już "zasilacz, zasilacz" co tam na tylnej ściance jest to napisane? No... odpowiadam. :D