Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung 32 cale ... kurła panie

zdzich42 20 Mar 2019 22:34 1218 8
    gabik001
    Poziom 37  
    Domyślam się ze zdjęć (trochę niewyraźnych) że temperatura kondensatora została przekroczona i stąd to wypalenie w tylnej ściance.
    geco
    Poziom 25  
    Ten typ tak ma . Wymieniłem chyba z 10szt tych kondensatorów 150u/450V. Efekt zawsze taki sam wypalona obudowa.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    geco napisał:
    Efekt zawsze taki sam wypalona obudowa.
    Szacun dla konstruktora tego TV. Ile to się trzeba naliczyć nakombinować, żeby w każdym egzemplarzu uzyskać dokładnie taki sam efekt celowego starzenie się elementów... :)
    Kiedyś trafiło do mnie kilkanaście DVD Philipsa (;) ) w każdym objawy były dokładnie takie same - świeciła się tylko diodka St-by i nic ponadto - żaden switch nie działał, wyświetlacz martwy, brak jakiejkolwiek reakcji. Okazało się, ze cyna na płycie z wyświetlaczem i wszystkimi switchami i prockiem polutowana była ... czymś przypominającym cynę. Po polutowaniu normalną cyną DVD ruszały jak nowe. W tym "moim" wypadku szacunek należy się dla chemika, który dobrał skład cyny... :)
    kris8888
    Poziom 30  
    geco napisał:
    Ten typ tak ma . Wymieniłem chyba z 10szt tych kondensatorów 150u/450V. Efekt zawsze taki sam wypalona obudowa.

Już pomijając fakt tych trefnych kondensatorów to "podziwiam" konstruktorów tego TV, że zaprojektowali go tak, że ten problematyczny element niemalże styka się z plastikową obudową TV. Temperaturę musi osiągać całkiem sporą skoro ładnie topi ten plastik.

Trochę się przeliczyli z tym świadomym postarzaniem produktu bo to już grozi pożarem.
    GanCegall
    Poziom 33  
    Może po prostu błąd konstrukcyjny, nie ma ludzi idealnych, szkoda że autor ukrył model TV choć niewątpliwie model starszy od węgla.
    zdzich42
    Poziom 40  
    Ano fotka jakoś nie wyszła ostro. Usterka kondensatora po mostku wydarzyła się pewnie każdemu z Was. Klient jednak "bystrzak" i raczej na to chciałem zwrócić uwagę pisząc Kurła panie jeszcze pan nie otwarł a już "zasilacz, zasilacz" co tam na tylnej ściance jest to napisane? No... odpowiadam. :D