Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maxcom mm 500 - Niechciane numery

kosmaty48 20 Mar 2019 22:43 360 6
    kosmaty48
    Level 9  
    Dzień dobry
    Staruszek sąsiad 80 lat ma telefon Maxcom 500 BB.
    W rejestrze rozmów telefonu (nie karcie SIM) w pozycjach
    są umieszczone telefony telemarketerów które wyskakują jak się naciska zieloną słuchawkę.
    Jak te numery usunąć ?
    Ten telefon może wart 5 zł, a serwis chce 80 zł.
    Zasilanie ma z boku 2v na minijack. Są na dolnej krawędzi 2 piny - podejrzewam że też do zasilania ale opcjonalnego .Chciałbym pomóc i szukam odpowiedzi : jaki software w telefonie, jak podłączyć do laptopa, program do połączenia. Chciałbym dostać się do folderu telefonu i skasować numery.
    Dodam tylko że nie działa opcja kasowanie. Mógłbym dokonać twardego resetu ale nie znam kodu.
    leonov
    Level 42  
    kosmaty48 wrote:
    Mógłbym dokonać twardego resetu ale nie znam kodu.
    Sprawdź 1234
    kosmaty48
    Level 9  
    Kod 1234 działa ale to soft reset, niczego nie kasuje tylko jak jest np. język obcy to przechodzi na język polski.
    Dziękuję za zainteresowanie
    leonov
    Level 42  
    kosmaty48 wrote:
    działa ale to soft reset
    I to się dzieje z menu przywracania ustawień fabrycznych ?
    kosmaty48
    Level 9  
    Tak to wygląda niestety.
    Po menu, ustawienia, ustawienie telefonu, przywracanie ust. fabrycznych, hasło : 1 2 3 4 OK. Gotowe.
    :D i numery są dalej.
    Mnie chodzi o kod serwisowy typu :
    *#06# czyli IMEI , co oczywiście wychodzi.
    Nawet nie wiem jaki software ma ten telefon. Podejrzewam że symbian ale znalezione kody w internecie do innych maxcomów nie pasują.
    Napisałem do serwisu ale brak odpowiedzi.
    Widocznie to tajemnica.
    W tym obecnym oprogramowaniu jest błąd. Jak jestem na tych niechcianych numerach to owszem jest opcja : usuń a nawet usuń wszystko - zaznaczam, jest "Gotowe i numery są dalej.
    Myślę że tylko twardy reset usunie.
    Przyznam że jest to telefon bardzo prymitywny np ma tylko 250 pozycji pamięci numerów.