Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MF 5940 MF6140 - Zacinanie papieru w dupleksie

21 Mar 2019 09:28 288 10
  • Poziom 3  
    Witam
    Od jakiegoś czasu mam problem z urządzeniami wielofunkcyjnymi Canona MF5940 oraz MF6140. Problemem jest zacinanie papieru przy drukowaniu dwustronnym. Kartka zostaje w drukarce, gdy pierwsza strona jest nadrukowana i papier zmierza do dupleksu. Kod zacięcia to: 3-0104-01-02. Elementy, które podstawiałem to: nowy zespół utrwalania, panewki przy rolkach wyjścia papieru, całą obudowę tylną, tackę dupleksu, czujnik przy zespole utrwalania, rolka pobierania. Liczniki w tych urządzeniach ok. 70 tys i 90 tys. Oczywiście wszystkie rolki dokładnie wyczyściłem, sprawdzałem na różnym papierze (aby wykluczyć wilgoć), lecz nic nie pomaga. Kończą mi się pomysły.
  • Poziom 3  
    Niestety kolejny klient zgłasza podobny problem, czy ktoś ma pomysł co może powodować takie zachowanie w różnych sprzętach?
  • Poziom 3  
    Jakieś pomysły? Inne drukarki robiły po 500tys i problem nie występował.
  • Poziom 21  
    Nowy fuser który założyłeś to na 100% oryginalna część HP/Canon? Rolka poboru papieru to też oryginał?
  • Poziom 3  
    Tak, problem w tym, że kartka zacinała się po wydrukowaniu i utrwaleniu pierwszej strony, gdy wracała do dupleksu. W tym wypadku rolka nie pracuje, a także fuser nie jest wykorzystywany.
  • Poziom 21  
    Opóźnienie pobrania kartki z podajnika czy zbyt długi czas przejścia przez fuser będzie skutkował komunikatem o zacięciu, tym bardziej przy drukowaniu dwustronnym.
    Z tacki (podajnika ręcznego) też zacina?
  • Poziom 3  
    Z tacki jeszcze nie próbowałem, kłopotem jest częstość zacięć. Czasami potrafi się zacinać co 5 kartke, a czasami dopiero po 2 dniach dopiero kartki się zacinają.

Dodano po 2 [minuty]:

hernan_cortes napisał:
    Opóźnienie pobrania kartki z podajnika czy zbyt długi czas przejścia przez fuser będzie skutkował komunikatem o zacięciu, tym bardziej przy drukowaniu dwustronnym.
    Z tacki (podajnika ręcznego) też zacina?

Ale jeśli opóźnienie byłoby na rolce lub fuserze to kod błędu pokazałby "delay", a kod jest inny.
  • Poziom 3  
    Kartka nie ma opóźnień, po testach da się zauważyć, że w momencie zacięcia, kartka nie porusza się dalej pomimo, że wszystkie mechanizmy kręcą prawidłowo (sprawdzane bez klapy bocznej). Po wyjęciu na kartce nie ma "miejsca" w którym kartka mogłaby w coś uderzyć.

• Poziom 34  
    A sprawdzane były rolki samej tacy duplexu.
  • Poziom 3  
    Cała taca dupleksu byla podstawiana