Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator

21 Mar 2019 23:13 642 8
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam kocioł gazowy Junkers Ceraclass. Przestał działać wentylator. Wyskakuje błąd C6. Po podłączenie wentylatora na krótko piec działa bez zarzutów. W takim razie problem z płytą główną. Wymieniłem bezpiecznik, ale nic z tego. Na forum wyczytałem, że to może być wina Triaka. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, który z podzespołów to triak? A może macie inne spostrzeżenia co do awarii?? Z góry dziękuje za odpowiedź :) Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator
  • Poziom 8  
    Triak może wyglądać jak tranzystor średniej mocy powinien być przykręcony do radiatora (to kawałek aluminium najczęściej)
    A przy załączaniu słychać klikanie od przekaźnika? Zrób więcej zdjęć trochę dokładniejszych.
  • Poziom 2  
    Tak słychać przekaźniki.Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator

Dodano po 15 [minuty]:

Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator
  • Poziom 37  
    Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator Witam !
    Obok przeźroczystego przekaźnika stoją dwa czarne prostopadłościany, jakie mają symbole ?
    Może to przekaźniki SSR !
  • Poziom 2  
    Proszę zobaczyć Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator

Dodano po 16 [minuty]:

Piec gazowy Junkers Ceraclass nie działa wentylator Złe zrobiłem zdjęcie wysyłam raz jeszcze.
  • Poziom 37  
    To zwykłe przekaźniki.
    Czy ten kocioł miał regulację mocy dmuchawy ?
    Jeśli kocioł nie miał regulacji mocy dmuchawy to uszkodzony może być jeden z przekaźników.
  • Poziom 2  
    Myślę że nie miał. Jedyne co miałem podłączone to termostat pokojowy.
  • Poziom 37  
    Poszukaj do których pinów białego złącza podłączony jest wentylator.
    Ścieżki poprowadzą Ciebie do właściwego przekaźnika.
  • Poziom 8  
    Sprawdź najlepiej przekaźniki. Jeśli wszystkie będą ok to poszukaj po ścieżkach który przekaźnik jest podłączony do wtyczki wentylatora jeśli go znajdziesz to poszukaj tranzystora który steruje jego cewką i on powinien być uszkodzony (chyba).