Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ukrywanie zapełnionych kolumn

22 Mar 2019 07:38 267 8
  • Poziom 5  
    Witam,

znalazłem na forum ciekawy dla mnie mechanizm ukrywania wierszy jeśli wypełniona jest komórka. Nigdzie nie mogę znaleźć analogicznego (prawie analogicznego) rozwiązania dla kolumn. Mianowicie chodzi o to by (np.) jeśli wypełnione są wszystkie komórki wiersza "E" to cały wiersz automatycznie się ukrywał.

Pozdrawiam:

keszybz
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    keszybz napisał:
    Nigdzie nie mogę znaleźć analogicznego (prawie analogicznego) rozwiązania dla kolumn.

To zawsze możesz sobie przekształcić :D np.
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ale Tobie widać chodzi o coś innego :please:
    keszybz napisał:
    jeśli wypełnione są wszystkie komórki wiersza "E" to cały wiersz automatycznie się ukrywał.

Trzeba by jednoznacznie zdefiniować planowane modyfikacje widoku tabeli :cunning:
  • Poziom 5  
    Tak, mi chodzi o taki mechanizm, który ukryje kolumnę np. F w chwili kiedy zostanie wypełniona ostatnia komórka kolumny w tabeli.
  • Poziom 5  
    Niestety nie o to mi chodzi.
    Wpisanie czegokolwiek w komórkę kolumny "F" powoduje jej ukrycie.
    Moje pytanie dotyczyło takiej sytuacji gdzie wpisanie wszystkich wartości z zakresu (F2:F11) powoduje ukrycie kolumny czyli kolumna ukrywa się w momencie zapełnienia ostatniej komórki z podanego zakresu.

Pozdrawiam:

keszybz
  • Poziom 5  
    Działa, choć nie do końca.
    W momencie wpisywania danych od góry kolumny funkcja ukrywa kolumnę za każdym wpisanym znakiem, podobnie przy likwidacji całości wpisu w kolumnie klawiszem "DEL" też ukrywa kolumnę. Roboczo poradziłem sobie rozszerzając zakres kolumny o jedno pole w dół (do F12) i tam wpisując jakąkolwiek wartość (ukrywając widoczność czcionki) - wtedy wszystko działa idealnie.

Pozdrawiam:

keszybz
  • Poziom 35  
    keszybz napisał:
    W momencie wpisywania danych od góry kolumny funkcja ukrywa kolumnę za każdym wpisanym znakiem :cunning: :?:

Testowałem wpisywanie od góry i od dołu po jednej komórce - kod działa zgodnie z założeniami :ok: - podejrzewam, że takie nieprzewidziane działanie wynika z niedokładnego dostosowania do potrzeb :cry: - trzeba dostosować kontrolowany zakres Contr, oraz wskaźnik kolumny w wrażeniu Cells(i, 6) :!:

Budowa makra faktycznie powoduje ukrycie kolumny przy usuwaniu zawartości całego kontrolowanego zakresu :cry:

Dla wyeliminowania tej niedogodności kolejna modyfikacja kodu :D :
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 5  
    Pomógł,Prot