Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 18.480 - EDC 03792-10, GDK/PDF 05502-08 Czujnik Przed oczyszczeniem czy

22 Mar 2019 09:17 1782 9
  • Poziom 11  
    Witam,

A więc Man sypie błędami jak wyżej, pali się check.

Na forum wyczytałem, że jest to czujnik temperatury spalin, i to wiem. Jednak pytanie który? bo 2 dwóch tematach raz ktoś piszę, że za katalizatorem, a raz ktoś piszę, że przed? Moim zdaniem przed, bo ostatnio w innym Manie miałem GDK/PDF 05002-12 i EDC 03821-03 i po wymianie czujnika ZA wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Czyli jednak ZA katalizatorem? to czemu wtedy były inne błędy niż mam teraz? tamto auto 2011r a ten o którym mowa 2010r? z tego wynika różnica?
  • Poziom 11  
    W październiku wymieniałem ten za katalizatorem więc teraz wymienię ten przed i tyle, zobaczymy jutro dam znać
  • Poziom 19  
    Fast_international napisał:
    W październiku wymieniałem ten za katalizatorem więc teraz wymienię ten przed i tyle

EDC 3792-10 oznacza przerwę w obwodzie czujnika temp. spalin ZA katalizatorem więc bez sensu wymieniać ten przed katalizatorem. To że wymieniałeś go w październiku nie oznacza że teraz jest sprawny. Sprawdź czujnik i wiązkę czujnika za katalizatorem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Fast_international napisał:
    w innym Manie miałem GDK/PDF 05002-12 i EDC 03821-03 i po wymianie czujnika ZA wszystko wróciło do normy.
    Zgadza się.

Natomiast co do usterki w tym teraźniejszym: EDC 3792-10 i GDK/PDF 05502-08 dotyczą czujnika PRZED katalizatorem.
  • Poziom 19  
    A przepraszam, racja, 3792-10 dotyczy czujnika przed katalizatorem. Moja pomyłka
  • Poziom 11  
    Witam,

Wymieniłem czujnik przed katalizatorem. Błąd od EDC od razu pasywny. Pierwsza jazda i wszystko jest ok, więc to był czujnik PRZED.

Pozdrawiam :)