Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Proszę o opinie spawarki.

22 Mar 2019 14:26 459 16
  • Poziom 10  
    Witam, po ojcu została mi spawarka. Nie znam się na tym i może ktoś się wypowie co ona jest warta. Kiedyś dawno trochę spawałem i zastanawiam się czy mi jest taka spawarka potrzebna czy może ją sprzedać i kupić coś mniejszego, a w związku z tym ile można za nią wziąć. Proszę o opinie spawarki. Proszę o opinie spawarki. Proszę o opinie spawarki. Proszę o opinie spawarki. Proszę o opinie spawarki.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Wygląda mi to na dobrą solidną i z pewnością ciężką spawarkę wirową. Wyczyścić i będzie warta co najmniej 500zł. Chociaż mi było by szkoda to sprzedawać.
  • Poziom 10  
    lol you napisał:
    Wygląda mi to na dobrą solidną i z pewnością ciężką spawarkę wirową. Wyczyścić i będzie warta co najmniej 500zł. Chociaż mi było by szkoda to sprzedawać.

Może to głupie pytanie.
    Tak jak mówiłem nieznam się ale czy wirowe miały diody.
    Jest w niej 6 diod po 250A każda.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 28  
    Oczywiście jest to solidna spawarka transformatorowa chłodzona wentylatorem. Spawarka trójfazowa, a nie jak dużo występujących, dwufazowa. --------------------------------- Ja bym nie sprzedawał . Jeśli Kolega nie będzie woził, żaden inwerter nie będzie lepszy.
  • Poziom 10  
    Panowie ile można za taką dostać i czy nie szkoda tego sprzedać i kupić jakąś małą inwertorową. Ta jest w pełni sprawna.
  • Moderator Samochody
    lol you napisał:

Widziałes kiedykolwiek jakąkolwiek spawarkę, o wirowej nie wspomnę? Raczej nie.
    To jakaś rzemieślnicza samozariadna wariacja z wnętrznościami z SPB315, sądząc po transduktorze, transformator z jakiejś większej. Wartość - tyle ile ktoś będzie chciał zapłacić. Wspomniane 500zł to może być wartość miedzi w niej zawartej.
  • Poziom 10  
    robokop napisał:
    lol you napisał:

Widziałes kiedykolwiek jakąkolwiek spawarkę, o wirowej nie wspomnę? Raczej nie.
    To jakaś rzemieślnicza samozariadna wariacja z wnętrznościami z SPB315, sądząc po transduktorze, transformator z jakiejś większej. Wartość - tyle ile ktoś będzie chciał zapłacić. Wspomniane 500zł to może być wartość miedzi w niej zawartej.

Z tego co pamiętam to kupiona była ona na jakimś przetargu z pgru i ktoś ojcu ją robił. A jak określić moc takiej spawarki. Widziałem, że ludzie podają ilos amper.
  • Moderator Samochody
    sebakos napisał:
    A jak określić moc takiej spawarki. Widziałem, że ludzie podają ilos amper.
    Jedynie mierząc jej prąd maksymalny amperomierzem w trakcie spawania. Przyjmij że 300A ma na pewno.
  • Poziom 10  
    To jak już tak rozmawiamy to może ktoś mi powie czemu jest 6 diod po 250A każda, minus jest na masę czy elektrodę?
  • Poziom 27  
    Jest to pełny prostownik 3 fazowy. Przy spawaniu stali minus podłącza się do masy(materiału), lecz inne metale lepiej spawać z odwrotną polaryzacją.
  • Poziom 10  
    Wirnick napisał:
    Jest to pełny prostownik 3 fazowy. Przy spawaniu stali minus podłącza się do masy(materiału), lecz inne metale lepiej spawać z odwrotną polaryzacją.

Czy na podstawie tych zdjęć może ktoś powiedzieć który to będzie minus a który plus?
  • Poziom 27  
    Na podstawie zdjęć to trudno określić, ponieważ nie widać oznaczeń na diodach. Sprawdź na obudowie - zaciski zwykle były oznaczone, albo zmierz miernikiem DCV.
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za informację. Muszę się zastanowić co z nią zrobić. Mi chyba taka spawarka nie będzie potrzebna. Może ją sprzedam, dołożę i kupię jakiś półautomat. Co o tym sądzicie?
  • Poziom 10  
    Spawa dobrze na różnych nastawach, tylko trochę prądu szkoda bo mag będzie chyba oszczedniejszy?
  • Poziom 10  
    Spawa dobrze na różnych nastawach, tylko trochę prądu szkoda bo mag będzie chyba oszczedniejszy?

Dodano po 3 [godziny] 52 [minuty]:

Zdecydowałem zostawić spawarkę.