Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E90 - Phone start-up failed jak postawić go na nogi?

23 Mar 2019 18:49 249 7
  • Poziom 19  
    Witajcie!

Dotarła do mnie wiekowa Nokia E90 z pewnym problemem, mianowicie po uruchomieniu pojawia się napis 'Phone star-up failed. Contact the retailer'. Po całym dniu walki jesteście ostatnim bastionem walki i pomocy, mam nadzieję że nie zawiedziecie! :)

Próbowałem od banału czyli uruchomienia z przytrzymaniem 3 * oraz 'zielonej słuchawki' - brak efektów
    Pobrałem zatem Phoenix'a, softa v400 (chyba najwyższy możliwy) i po 'dead USB' - brak efektów
    JAF (posiadam także box'a ale bez RJ'tki do E90) także nie poradził sobie z 'dead USB'.
    Zarówno Phoenix jak i JAF nie wykrywają w ogóle telefonu, tzn postępuję według instrukcji (w JAFie wybieram 'Dead USB, manual flash, zaznaczam odpowiedni PC, w Phoenix'ie wybieram RA-6, ten sam soft) ale oba programy na 3ch różnych kablach USB oraz dwóch różnych komputerach nie widzą telefonu, w obu przypadkach 'błąd połączenia'. Za każdym razem telefon się włącza, pokazuje logo Nokia i w/w komunikat, kiedy przytrzymam krócej przycisk 'power' nic się nie dzieje :/

Dysponuję box'ami : JAF (bez Mxkey'a) oraz UFS-3 z HWK ale niestety póki co brak kabla RJ-45 do nich (ostateczność to dokupienie ale czy to coś da?) oraz 3 różnych kablami na miniUSB (oryginał Nokia i 2 no-name).

Ktoś coś podpowie i poprawi jeśli robię coś źle? :)
  • Poziom 16  
    Na jakim systemie pracujesz i czy wola o sterowniki gdy podepniesz pod USB
  • Poziom 19  
    Na obu win 7 pro i nie woła o sterowniki, dla porównania podpiąłem działającą E90 i zarówno JAF jak i Phoenix wykrywają tą działającą bezproblemowo ;)
  • Poziom 16  
    To pozostaje kabel RJ-45
  • Poziom 33  
    Nalezalo by zczytac telefon i sprawdzic status simlocka i zabezpieczen. Po USB moze dac rade UFSem (opcja CHECK, i potem czytanie informacji jesli zostanie w trybie test/local mode), ale lepiej sprawdzilby sie BEST.
  • Poziom 19  
    Próbuję połączyć obie E90 (tą uszkodzoną z 'Phone start-up...' oraz sprawną) z UFS'em, daję check, wyskakuje 'Insert USB Cable to Switched off phone and Power ON', podpinam obojętnie którego fona, włączam i wyskakuje błąd 00000103 - Search for USB Device Tome-OUT : Brak dalszych danych, zatem chyba UFS odpada...

Dodano po 16 [godziny] 3 [minuty]:

Więc tak, po połowie dnia zabawy poddaje się, za nic żaden program nie chce chwycić tej E90 :/

Ryzykować i zakupić kabel RJ-45 do UFSa/JAFa? Poradzą sobie z E90 tak uwaloną? Czy raczej dać sobie spokój?

• Spec od GSM
    Startup failed zazwyczaj wiąże się z uszkodzoną strefą zabezpieczającą.
    Bez kabla FBUS nie znajdziesz rozwiązania bez wprowadzenia telefonu w local mode, i odczycie info.
    Możesz jednak spróbować wymusić ten tryb i spróbować go odczytać po USB, w tym celu musisz użyć resystora 5.1 kOhm zgodnie z http://www.cpkb.org/wiki/Nokia_E90_pinout

Po odczycie info będziesz wiedzieć więcej /my także/
  • Poziom 15  
    Musisz mieć kabel FBUS czyli rj45 albo zestaw uniwersalnych kabli np. UniFbus UFC v2

Ten komunikat oznaczal we wiekszosci uszkodzony obszar zabezpieczen jak pisal @cykada lub obszar simlocka.

W HWK to opcja była w zakładce BB5, zadziała jeśli masz backup zrobiony:

1. SX4B Button
    2. Wr PM
    3. Wr Cert i przywroc NPCCMT CERT

Jeśli backupu nie masz, to bedzie ciezko, ALE! zrob ta metoda (jesli bedziesz mial kabel rj45....) powinno sie udać:

1. sciagnij infinity best bb5
    2. odpal go, kliknij w connect i zaznacz COM/UFS/JAF, podlacz hwk do kompa i kliknik refresh, az program go wykryje
    3. dalej dzialaj wg tego poradnika z YT.

Pozdrawiam