Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AOR AR8000 - jak usłyszeć więcej?

23 Mar 2019 19:13 186 5
  • Poziom 3  
    Mam skaner AOR AR8000. Mam do niego trzy anteny - dwie zwykłe "gumowe" i jedną teleskopową Diamond RH799.
    Pytanie mam dotyczące odbioru - odbieram na tym radio PKP itp. Zastanawia mnie jedno: jak skanować, by odebrać coś więcej np. krótkofalowców?

Słyszałem też, że można usłyszeć fonię z telewizora lecz wszystkie częstotliwości, które wpisywałem, nie działały.
    Jak skanuję np. 144 MHz -175 MHz i ustawiam krok 12,5 kHz, to skaner odbiera dużo stacji, lecz słyszę szumy i nie ma możliwości usłyszeć rozmowy. Czy można prosić o poradę, by coś usłyszeć? Dodam, że mieszkam na 6. piętrze.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Antena za okno a jeszcze lepiej na dach i zaczniesz słyszeć więcej i lepiej.
    M
  • Poziom 3  
    SP5IT napisał:
    Antena za okno a jeszcze lepiej na dach i zaczniesz słyszeć więcej i lepiej.
    M

Czyli wystarczy, że do anteny teleskopowej przyczepię "kabel" wystawię za okno i będę słyszał lepiej??
  • Poziom 3  
    SP5IT napisał:
    Nie, bo będzie brakowało przeciwwagi.
    M

Hmm, jestem w tym temacie zielony. Zatem pozostaje mi kombinowanie i wgłębianie się w temat.
  • Poziom 28  
    po prostu kup antenę zewnętrzną - nie ma się co zagłębiać. Do skanerów są dedykowane anteny np typu DISCONE ale powiem ci, że całkiem fajnie działają na choćby Lafayete 1500.
    W AOR masz też ciekawe pasmo KF - i tu polecam antenę MINI WHIP. Działa REWELAYJNIE w stosunku do swoich rozmiarów.
    Przykład w moim wykonainu: https://www.youtube.com/watch?v=T-s32JgsCK8