Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam niedrogiej drukarki do domu.

23 Mar 2019 21:58 570 15
  • Poziom 5  
    Witam
    Jak w temacie szukam nie drogiej w zakupie i przede wszystkim w eksploatacji drukarki. Mam już dość drukarek atramentowych po prostu to jedno wielkie g. Mam aktualnie atramentową drukarkę Hp Ink Adventage 1515 i wydajność tuszu to jeden wielki żart. Jak ją kupiłem to nie wiem czy wydrukowałem 150 stron i tusz się skończył. Pomyślałem OK pierwszy kartridż fabryczny to był celowo nie napełniony do pełna. Kupiłem nowy oryginalny (mowa o czarnym) i ku mojemu zaskoczeniu było to samo. Tusz skończył się bardzo szybko a ja znowu naiwny pomyślałem, że pewnie kartiridż długo leżał w sklepie i może część tuszu wyschło to szybko się skończył. Kupiłem kolejny oryginalny czarny tusz tym razem w biedronce (wydaje mi się, że tam raczej powinni mieć "świeże" tusze) i skonczył się tak samo szybko jak poprzednie. Pomyślałem, że przy takiej wydajności to taniej wyjdzie drukować w punkcie Xero niż kupować nowe tusze, więc kupiłem atrament i zacząłem dolewać do kartidża tusz na jakiś czas zdało to egzamin ale w końcu drukarka zaczęła robić paski w wydruku i nic nie dało się już z tym zrobić, próbowałem dolewać więcej tuszu, czyścić głowice kartidża ale skończyło się na tym, że całe ręce miałem w atramencie i w końcu drukarka pokazała, że tusz jest uszkodzony.
    Ogólnie miałem kilka drukarek atramentowych i we wszystkich był problem z wysychającym tuszem ponieważ ogólnie mało drukuje, czasami w miesiącu nic nie drukuje a czasami 5 stron, rzadko zdarza się wydrukować 50-100 stron w miesiącu.
    Jeżeli ktoś może doradzić jaką drukarkę kupić to bardzo proszę o pomoc. W grę wchodzi chyba tylko laserowa drukarka bo z igłowymi to nawet nie wiem jak to teraz wygląda. Ważne, żeby była tania w eksploatacji i możliwie niedroga w zakupie bo przy moich potrzebach nie ma sensu kupować drogiej drukarki. Wydruki to głownie tekst więc jakość wydruku nie musi być wysoka. Mam nadzieję, że ktoś pomoże:)
  • Poziom 31  
    Drukarki Hp maja to do siebie że mają drogie tusze i pracują najlepiej na oryginalnych. Ich pojemność jest mała. Co prawda nie chcesz już drukarki atramentowej ale jednak polecił bym drukarkę firmy Brother. Ja mam Brother DCP-J125 i bardzo sobie ją chwalę. Tusze duże (kolor 3x19 ml, czarny 28 ml a cena przystępna) i przy twoich ilościach druku na długo mogą wystarczyć. Jedna zaleta tych drukarek. Jeżeli są podłączone do sieci na stałe, to mają funkcję "samoczyszczenia" tak że nigdy nie zasychają.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kup sobie do domu jakąś P1102 lub M125, nie koniecznie nową i będziesz miał spokój. Tonery zamienne tanie jak barszcz a jak masz chęć to za kilka zł napełnisz sobie sam toner bo jest super łatwy do regeneracji. Drukarka mała, nie zajmuje miejsca a jak kupisz taką z literką ?w? na końcu to masz dodatkowo łączność po wi-fi.

C.
  • Poziom 5  
    ta_tar napisał:
    Jedna zaleta tych drukarek. Jeżeli są podłączone do sieci na stałe, to mają funkcję "samoczyszczenia" tak że nigdy nie zasychają.

U mnie nie zda to egzaminu ponieważ moja drukarka zawsze stoi odłączona w szafce bo nie mam biurka bo używam tylko laptopa. A że rzadko używam drukarki to jak mi trzeba to wyciągam i podłączam.

Poleci ktoś jeszcze jakiś konkretny model drukarki laserowej taniej w eksploatacji? Biorę pod uwagę również używki, byle drukowała.
  • Poziom 36  
    Od prawie 20 lat(!!!!!) mam HP1020, kilkanaście kartridży zużyła, nigdy nie napełniam, ostatnio kolejny nowy (sklep w Warszawie) kupiłem za 20zł. Ale może (ktoś podpowie) dla ciebie coś podobnego nowszego.
    Andrev01 napisał:
    Poleci ktoś jeszcze jakiś konkretny model drukarki laserowej taniej w eksploatacji? Biorę pod uwagę również używki, byle drukowała.

Przeczytaj uważnie co napisałem ...

C.
  • Poziom 5  
    copyman napisał:
    Andrev01 napisał:

Przeczytaj uważnie co napisałem ...

C.

Przeczytałem, ale chyba świat nie kończy się na drukarkach HP. Może ktoś ma jeszcze coś innego do polecenia.

Po przeglądałem trochę lokalne ogłoszenia drukarek laserowych i używki można kupić za naprawdę śmieszne pieniądze. Jakby się uparł to za 50 zł idzie kupić drukarkę która jeszcze ma trochę proszku w tunerze. A ja za kartridż do swojej muszę 50 zł zapłacić i po kilku tygodniach przestanie drukować.
    Panowie dziękuję wszystkim za pomoc ale mam jeszcze kilka pytań.
    Często w ogłoszeniach jest napisane że drukarka brudzi strony. Czy wymiana tonera załatwi sprawę czy to może okazać się coś całkiem innego i nie opłacalne do naprawy? Jeżeli jest ryzyko że toner nie pomoże to nawet nie będę zwracał uwagi na takie.
    Kolejne pytanie. Jak to jest z drukarkami które drukuja w kolorze. Czy jest sens taką kupić czy może tonery będą drogie i nie ma sensu inwestować bo ja i tak w kolorze prawie nie drukuje.
    Ostatnie pytanie. Czy warto kupić drukarkę firmy Lexmark, Brother czy tylko HP? Bo jak do tej pory to wszyscy pisali tylko o HP.
  • Poziom 31  
    Andrev01 napisał:
    Czy warto kupić drukarkę firmy Lexmark, Brother czy tylko HP? Bo jak do tej pory to wszyscy pisali tylko o HP.

Nie do końca jest to prawda co piszesz. Polecałem inną. Miałem też Hp710 i najlepiej pracowała (tusze nie zasychały i nie lały) ale tylko drogie oryginały. Teraz mam Brothera i tusze tanie i dobre nie narzekam na nią. Mam też laserową Brother ale używam ją tylko okazjonalnie jak potrzebuję szybkiego wydruku większej ilości stron w szczególności próbnych wydruków.
  • Poziom 32  
    Andrev01 napisał:
    ale chyba świat nie kończy się na drukarkach HP.

Xerox 3117, Samsung ML-2010, Lexmark E120, Brother HL 2030/2130. Niektóre z tych znajdziesz za niewiele ponad 100zł

Andrev01 napisał:
    Jak to jest z drukarkami które drukuja w kolorze.

Względem cz/b drukują w kolorze :-)
    Potrzebujesz kolor czy nie? Nie -> kup mono, tak -> kup kolor.
    Eksploatacja, zobacz sobie przykładowo: HP CP1215, komplet około 140zł zamienniki nowe (wśród tanich ofert). Łącznie ok. 1400 stron w kolorze.
  • Poziom 5  
    my41s napisał:
    Andrev01 napisał:
    ale chyba świat nie kończy się na drukarkach HP.

Xerox 3117, Samsung ML-2010, Lexmark E120, Brother HL 2030/2130. Niektóre z tych znajdziesz za niewiele ponad 100zł

Andrev01 napisał:
    Jak to jest z drukarkami które drukuja w kolorze.

Względem cz/b drukują w kolorze :-)
    Potrzebujesz kolor czy nie? Nie -> kup mono, tak -> kup kolor.
    Eksploatacja, zobacz sobie przykładowo: HP CP1215, komplet około 140zł zamienniki nowe (wśród tanich ofert). Łącznie ok. 1400 stron w kolorze.

I takich odpowiedzi oczekiwałem:)
    Z kolorem jeszcze się zastanowię bo na ogół drukuję tylko tekst, ale jak kiedyś byłby potrzebny kolor to będę pewnie żałował, że nie kupiłem z kolorem:) chociaż moja atramentówka tylko kilka tyg po zakupie drukowała w kolorze a potem to już tylko czarnym i jakoś było:),

Gdyby ktoś znał jeszcze jakieś drukarki laserowe mono lub kolor to proszę i napisanie, na pewno coś wybiorę i kupię.
    Tylko weź pod uwagę że laserowe kolory nie zawsze dobrze znoszą zamienniki a zwłaszcza te z najniższej półki cenowej. Licz się z brudzeniem , sypaniem tonera i klejeniem kartek w utrwalaniu. Jeżeli nie potrzebujesz koloru to nie pakuj się w niego . Samsung i Xerox to te same konstrukcje. Wszystkie te drukarki ( ML 1610/2010, phaser 3117 i Lexmark E120) to bardzo dobre konstrukcje tylko nieco leciwe. Z tego segmentu już ktoś zdaje się polecał HP 1010/1015/1018/1020 . Ja poleciłem Ci modele nowsze. Jeżeli jednak kryterium jest cena to szukaj tych o których koledzy pisali.
    Dlaczego HP ? Bo jest chyba najbardziej popularny i jest do niego najwiecej zamienników . Poza tym ma tożsame konstrukcje w Canonie. Dodatkowo w odróżnieniu od Samsunga/Xeroxa i Lexmarka nie blokuje pracy drukarki po wyczerpaniu tonera. Inna sprawa że znam te drukarki „od podszewki” i wiem z doświadczenia co warto kupić i co nie będzie sprawiało problemów . Wiem że możesz mieć alergie na HP po złych doświadczeniach z atramentem ale laser to zupełnie inna bajka. Poszukaj opinii o laserach HP z serii które tu zostały opisane . Myślę że tych negatywnych będą promile ...

C.
  • Poziom 5  
    Rzeczywiście jestem uprzedzony do HP ale może racja, że laser to całkiem coś innego, szczególnie skoro ktoś poleca co się na tym zna.
    W takim razie chyba kupię jakoś używkę tą P1102, są już za 150 -200 zł więc cena nie wygórowana natomiast ta M125 jest cięzko do znalezienia w używanych.
  • Poziom 32  
    Andrev01 napisał:
    P1102

Bardzo dobry wybór.
  • Poziom 5  
    Panowie czy 54tys stron to dużo dla P1102? Podobno drukarka po przeglądzie i konserwacji + 60 dni gwarancji. Znalazłem też bez gwarancji z przebiegiem 20 tys ale czy to prawda to nie wiem. W ogóle co trzeba zrobić żeby drukarka wydrukowała informacje o ilości wydrukowanych stron?
  • Poziom 5  
    Dopiero udało mi się kupić HP 1102w.