Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPS53E18GB/01 - Pompa grzejna kod E09

23 Mar 2019 22:12 2595 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Nie jeden raz już zagłębiłem się w tematy poruszone na forum. Przyszedł czas, że tyle nie wystarczy. Pora na coś więcej, moja (nasza) 8-letnia zmywarka padła. Pompa grzejna, a raczej grzałka zrobiła zwarcie, aż wybiło domowy bezpiecznik 32A od gniazdek na parterze. Po ponownym uruchomieniu zmywarka myje, kończy cały program i wyświetla błąd E09. Jest oczywiście cała zimna i naczynia nie umyte dokładnie.

Już oczywiście rozebrana, ale przed sprawdziłem napięcie wychodzące do grzałki z zasilacza i pokazuje około 12V AC (sprawdzane po kilku minutach od uruchomienia). Przed zakupem nowej pompy grzejnej lub grzałki muszę być jednak pewien, że wszystko jest w porządku od strony zasilania. Czy tam raczej powinno być 240V (raczej tak)? Może przekaźnik padł także? Czy na uszkodzonym SSR przekaźniku statycznym może mi tak pokazywać? Jakieś sugestie może? Oczywiście naprawy samej grzałki nie będę się podejmował.
    Zmywarka Bosch SPS53E18GB/01 - Pompa grzejna kod E09image.jpg Download (2.25 MB) Zmywarka Bosch SPS53E18GB/01 - Pompa grzejna kod E09image.jpg Download (1.36 MB) Zmywarka Bosch SPS53E18GB/01 - Pompa grzejna kod E09image.jpg Download (2.11 MB)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 30  
    Uważam że wystarczy zmierzyć rezystancję grzałki czy ma pare ohm.
    Grzałki zazwyczaj sa zasilane z 230V.
    Możliwe że przekaźnik też poleciał, najprościej aby go sprawdzić trzeba go wylutować i zasterować ręcznie i sprawdzić czy jest przejście.
  • Poziom 2  
    Jutro poskładam i podłącze podobne obciążenie jakie ma grzałka (na grzałce jest podane zasilanie i moc). Jak nie będzie rezultatu to wylutuje przekaznik i sprawdzę na boku. Tak jak szukalem przekaźnika, to zbyt wielu nie ma, prawie wcale... Tego producenta i tych parametrów, a oznaczenie sugeruje, że firma produkuje je dla Boscha. Trochę się pobawię i sprawdzę wszystkie opcje. Natomiast jeszcze jutro sobie sprawdzę umowę ubezpieczenia domu, prawdopodobnie mam ubezpieczenie na zawartość, urzadzenia w domu.
    Ogólnie ceny komponentów do pralek i zmywarek są wygórowane, a nawet z kosmosu. Póki co dzięki i pozdrawiam.